Yükleniyor

“Berlin Sağlık Turizmi Fuarı” katılımcı ve ziyaretçilerinden tam not aldı

Almanya’nın başkenti Berlin’de; TOBB Uluslararası Sağlık Turizmi Meclisi, DEİK Sağlık İş Konseyi ve Hizmet İhracatçıları Birliği destekleriyle Türkiye Sigorta ana sponsorluğunda 16-17 Ocak 2023 tarihlerinde Türkiye’nin önde gelen 93 Hastanesi, Kliniği ve Sağlık Turizmi Acentesinin katılımıyla düzenlenen “Berlin Sağlık Turizmi Fuarı” katılımcı ve ziyaretçilerinden tam not aldı.

Açılışa Türkiye'den ve Berlin'den pek çok isim katılırken organizasyon Başkanı Cihat Alagöz yaptığı açıklamada Berlin Sağlık Turizmi Fuarı'nın; katılımcı sayısı, niteliği ve yoğun ziyaretçi ilgisiyle Berlin’de büyük ses getirdiğini ifade etti.

Cihat Alagöz; Türkiye’nin güzide sağlık kuruluşlarını Almanya kamuoyuna tanıtmak, Almanya ile Türkiye arasında sağlık turizminin geliştirilmesi için her iki ülkenin sağlık turizmi aktörlerinin birbirleriyle tanışmasını sağlayarak taraflar arasında işbirliği imkanları tesis etmek olan Berlin Sağlık Turizmi Fuarı'nın amacına ulaşarak hem katılımcılardan hem de ziyaretçilerden tam not aldığını ifade etti.

Berlin’den sonra yeni rota Amsterdam

Alagöz, sıradaki projelerinin 2-3 Haziran 2023 tarihlerinde Hollanda’da ikinci kez düzenleyecekleri Amsterdam Sağlık Turizmi Fuarı olduğunu söyledi.

Alagöz, 2022 yılının ilk dokuz ayı içerisinde Türkiye’yi tedavi maksadıyla ziyaret eden yabancı sayısının 876.521 kişiye ulaştığını ve Türkiye’nin bu süre zarfında 1.6 milyar dolar hizmet ihracatı geliri elde ettiğini belirtti-Dünya gazetesi

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.