Yükleniyor

BMS Design Center, dünya markaları ile mobilyada modern projeler yaratıyor

Neslihan Işık / BMS Design Center / CEO, İç Mimar ve Tasarımcı 

 

Tüm siparişlerimizde proje sahipleri veya mimarları ile çalışarak, taleplerine özel tasarımların kişiselleştirilmesinde yardımcı oluyoruz 

1984 yılında BMS, İstanbul’da önce imalat ile odaklı bir şirket olarak kuruldu. 1989 yılında İtalyan tasarım markaları Olivetti ve B&B Ofis ile ithalata yönelen aile şirketi olarak, günümüze farklı markaların Türkiye temsilciliklerini alarak geldi. 39 yılı geride bırakan aile şirketindeki tüm fertler mimar; bu nedenle mobilya ve tasarım konusundaki tüm global bilgi birikimini ve yeniliklerin, Türkiye’ye adapte edilmesinde köprü görevini üstlenmiş bir misyonumuz var. Şu an BMS Design Center bünyesinde, 100 yılı aşan Herman Miller, Poltrona Frau, ve Baccarat gibi markaları temsil ediyor. Cappellini, Alias, Fantoni gibi İtalyan markalar ile modern projeler yaratıyoruz. Yeme – içme alanlarındaki masa, sandalye ve bar mobilyalarında, zamansız ve şık tasarımlar ile mekanların uzun dönem kullanılmasında yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda bir ev konforunu sağlayan oturma gruplarımız var, modüler sistemler ile alternatif senaryolar için kolay uyarlanabilir ve uzun ömürlü tasarımlar. Havuz ve deniz keyfini lüksleştiren şezlonglar da mevcut. BMS Design Center’da bulunan koltuklar, sehpalar masalar, puflar ve paravan gibi tasarımlarda kullanılan malzemeler, uzun ömürlü ve özel teknolojiler ile üretildiği için, açık hava mekanlarının yanı sıra yatlarda da tercih ediliyor. Lüks markalar, deneyim ile müşteri memnuniyetlerini pekiştiriyor. Hermes, Chanel, Cristian Dior gibi lüks moda markaların çoğu turizm odaklı koleksiyonlar çıkardığı gibi, lüks otel konusunda markaların yarattığı stilleri tatillerine yansıtmalarını sağlıyorlar. Poltrona Frau, Cappellini ve Baccarat bu konularda çok deneyimli markalarımız. Baccarat markasının New York’da bulunan oteli Dünya’nın en lüks otelleri arasında yer alıyor. Biz de Türkiye’de Baccarat markamızın tasarımları ile lüks restoranların seçkin kokteyl ve içkilerinin Fransız kristallerinde servis edilmesinde aracı oluyor, Osmanlı Saraylarından günümüze gelen klasik veya modern Baccarat aydınlatmalarının lobi, balo salonu ve süit odalarda yer almasını sağlayarak; turizm tesislerinin saray hissi ve deneyimi yaratmasına yardımcı oluyoruz. İsveçli Duxiana otellerinin uyku konforunu Türkiye’ye DUX yatak, yastık ve uyku setleri ile taşıyoruz.

Sade, şık ve eklektik görünümlü tasarımlar sahil otelleri için tercih ediliyor. Şehir otellerinde heykelsi görünümlü estetik ve modern zamansız mobilyalar öne çıkıyor

Pandemiden sonra dış alanda vakit geçirmek önem kazandı. Sade, şık ve eklektik görünümlü tasarımlar sahil otelleri için tercih ediliyor. Şehir otellerinde heykelsi görünümlü estetik ve modern zamansız mobilyalar öne çıkıyor. Kışlık ve yazlık oteller için özel geliştirilmiş kumaş çeşitlerini, tüm mobilyaları mekanın şartlarına en uygun şekilde sipariş verebiliyoruz. Tüm siparişlerimizde proje sahipleri veya mimarları ile çalışarak, taleplerine özel tasarımların kişiselleştirilmesinde yardımcı oluyoruz. Tekne ve SPA projelerinde özellikle renk ve malzemelerde farklı talepler oluyor. Baccarat kristalleri için özel bardak serilerinde el yapımı mekanların imza logolarını yapabiliyoruz. Dux yatakları beden ölçüleri ve kilo ağırlıklarına göre tasarlanabiliyor. BMS Design Center olarak turizm sektöründe otellere tavsiyemiz; yatırımlarının karşılığını uzun vadede almaları gerektiğine dikkat etmeleridir. Birçok kişi tarafından kullanılacak ürünlerin uzun ömürlü olması için iyi malzemeler ile yapılmış olması çok önemli. Ürün garantisine dikkat edebilirler. Ufak değişiklikler ile yenilenmeye yatkın, 2 yıl içinde çöp olarak çevreye ve yatırımcıya zarar verecek mobilyalar tercih etmemelerini tavsiye ederim. Zamansız – modası geçmeyen estetik algısı hep ilgi çekici, kullanımı ergonomik ve uzun ömürlü tasarımlara yatırım yaparken dikkat edebilirler.

2023 yılında tasarım ve sanat temalı butik otellere değer katacak yatak ve mobilyalar ile yeni projelere odaklanacağız

Türkiye’de turizm sektörü her zaman hareketli, özelikle global otel yatırımlarında ciddi bir geri dönüş başladı. Sektördeki yatırımları olumlu değerlendirmekle birlikte Antalya ve İstanbul’un projelerinde aktif rol alıyoruz. Uluslararası otel zincirleri aynı standartları Türkiye’deki tesislerine yansıtmak istiyorlar. Bu nedenle global alanda beğenilen dekorasyon trendleri ve mobilyaları, Türkiye’deki otellere Poltrona Frau, Cappellini ve Baccarat markalarımızla adapte ediyoruz. Özelikle iş insanları için yapılan turizm tesislerinde yatak ve toplantı odalarındaki ergonomik çalışma koltukları için Herman Miller tercih ediliyor. Örneğin Adana Divan oteli lobby ve süit odaları için Poltrona Frau İtalyan tasarım mobilyaları ile rakiplerinden ayrıştı. Hilton - Sheraton otelleri çalışma alanları için ergonomik Herman Miller çalışma koltukları tercih ediyor ve tüm otellerinde aynı standarttı vaat ediyor. Ve bu tasarım tercihlerini çalıştığımız oteller pazarlama değeri olarak kullanıyorlar. Aynı zamanda bir diğer örnek, İsveçli yatak markamız Duxiana için geçerli. 7 yıldızı otellerin tercih ettiği marka müşteri memnuniyetinde büyük etki yaratıyor. Uyku konforunu pazarlama değerlerinde öne çıkaran butik otellerde bu konuda yatırımlara başladılar. Bu nedenle global otel zincirlerinin yeni ve yenilenme süreçlerinde projelerimizi sürdürüyoruz. 2023 yılında tasarım ve sanat temalı butik otellere değer katacak yatak ve mobilyalar ile yeni projelere odaklanacağız. (Detaylı bilgi için www.bms.com.tr / @bmsdesigncenter)

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.