Yükleniyor

D-MARIN, ECOVADIS Tarafından Gümüş Madalyaya Layık Görüldü

Seçkin marina ağı D-Marin, dünyanın en güvenilir iş sürdürülebilirliği derecelendirme sağlayıcısı olan EcoVadis tarafından gümüş madalyayla ödüllendirildi. Derecelendirme sonucunda, D-Marin eğlence endüstrisindeki en iyi şirketler arasında yüzde 30’luk dilimde bulunuyor.

2021 yılına göre yüzde 22 artış görülen sürdürülebilirlik derecelendirmesi, kayda değer bir artışa tekabül ederken, D-Marin’in faaliyet alanlarında sürdürülebilir uygulamaları devreye sokma taahhüdünün yanı sıra geçtiğimiz yılda sürdürülebilirlik alanında kaydedilen ilerlemeleri açıkça ortaya koyuyor. 

Dört temadaki 21 gösterge ile ilgili sürdürülebilirlik uygulamaları ve taahhütlerine yönelik değerlendirmenin ardından, çevre, işgücü ve insan hakları, iş etiği ve sürdürülebilir tedarik alanlarında D-Marin bu ödüle layık görüldü. D-Marin, değerlendirildiği dört alanı kapsayan 'Bugün ve gelecek nesillere yönelik Sürdürülebilir Marinalar' yaratma misyonuyla güçlü bir Çevresel Sosyal Yönetişim (ESG) stratejisine sahiptir. 

D-Marin Operasyon Direktörü Konrad Tyrajski konuyla ilgili şunları söyledi: “EcoVadis tarafından gümüş madalyaya layık görülmekten büyük gurur duyuyoruz. Operasyonlarımızı daha sürdürülebilir kılmayı bir odak noktası hale getirmek yalnızca doğru olanı yapmamızı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda bir işletme olarak DNA’mızın merkezinde bulunuyor. Her gün gelişmek, çevreyi ve toplumu önemsemek, D-Marin'deki her çalışanda görmek istediğimiz temel davranışlardan ikisini teşkil ediyor. Altın madalya düzeyinde derecelendirmeye ulaşmak için sürekli çalışıyoruz ve sürdürülebilirlik alanında sektörümüzün en iyisi olmaya gayret ediyoruz.”

 

D-Marin Hırvatistan, Yunanistan, İtalya, Türkiye, Karadağ ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki 16 marinası ile seçkin yat marinalarının önde gelen işletmecilerinden biridir. Kapsamlı marina yönetimi ve marina geliştirme hizmetleri sunan D-Marin, yalnızca müşterilerin yatçılık deneyimini zenginleştirmeye odaklanmıştır.

 

 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.