Yükleniyor

Efe Termal Otel & SPA, 4 yıldızlı, yeşil etiketli doğa dostu bir tesis olarak, 2023’te kapılarını açacak


Kütahya Yoncalı’da konumlanan, 35 milyon lira yatırım bedeli olan ve 4 yıldızlı olması planlanan Efe Termal Otel & SPA, 2023 yılı başında misafirlerini ağırlamaya başlayacak.


Emre Köymen, turizm sektörüne bu otel projesi ile adım attıklarını belirterek : “Kütahya merkezde, seçkin konut projeleri üreten yenilikçi, girişimci ruha sahip, yatırım yapmayı, istihdam ve katma değer üretmeyi seven bir inşaat şirketi olan Kütahya Efe İnşaat olarak, arz talep unsurları ve yaptığımız fizibiliteler sonucu turizm sektöründe yatırım yapmaya karar verdik. Kütahya Yoncalı’da hayata geçireceğimiz projemiz, Efe Termal Otel & SPA, 50 oda 100 yatak kapasiteli, 4 yıldız almayı planlayan, içerisinde 100 kişilik toplantı salonu,15-20 şer kişilik VIP toplantı salonları, kapalı açık termal aqualı yüzme havuzları, sağlık turizmi termal suyun şifalarından maksimum yararlanılan, doktor balık havuzlarının olduğu, spor salonu, çocuk ve yetişkin oyun salonları, SPA&Welness hizmetleri, açık kapalı araç otoparkı, elektrikli araç şarj istasyonu bulunan, kendi elektriğini kendi üreten GES ile yeşil etiketli doğa dostu bir tesis olacaktır.” dedi.


Toplam yatırım tutarının yaklaşık 30-35 milyon lira olduğunu belirten Köymen, süreçte çok önemli sorunlar yaşamamakla birlikte bürokrasi olarak, zamansal engellerle karşılaştıklarını ifade ediyor. Yatırım maliyetlerinin küresel dalgalanmalardan ötürü öngördükleri tutarın çok daha üzerine çıktığını belirten Köymen, bunun yatırım kararlarını etkilemediğini, gerek kendinin gerekse eşinin yatırım yapmaktan asla vazgeçmediklerini açıklıyor. Girişimci ruha sahip kişiler olarak, şartlar oluşursa yeni yatırımlar yapmakta da kararlı olduklarını belirtiyor. 


Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.