Yükleniyor

Hilton, Embassy Suites markasını Torunlar GYO ile Türkiye’ye getiriyor

Hilton, Embassy Suites markasını Torunlar GYO ile Türkiye’ye getiriyor. İstanbul’daki Torun Center Ofis Kule binasında gerçekleştirilen franchise anlaşması imza töreninde Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Torunlar GYO CFO’su İsmail KazançHilton Başkan Yardımcısı ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanı Simon Vincet, Hilton Orta Doğu ve Güney Avrupa İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Collini hazır bulundu. İstanbul-Mecideyköy lokasyonundaki tesisin bünyesinde 33 süit, 77 daire olmak üzere 110 ünite; restoran, fitness merkezi, toplantı salonları, yürüyüş parkuru, açık havuzu bulunacak. Otel 2024 turizm sezonunda kapılarını açacak. Törende konuşan Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Embassy Suites by Hilton markası için 16 yıllık sözleşme imzaladıklarını ve Torun Center için otel projesiyle birlikte toplam yatırımın 60-70 milyon dolara ulaştığı bilgisini verdi.


“Hilton, Embassy markasıyla ilk defa Türkiye ve Avrupa’ya girmiş olacak”

Aziz Torun konu hakkında yaptığı açıklamada:

“Bugün burada uzun zamandır üzerinde çalıştığımız hatta projenin ilk tasarımında yer alan otel konseptimizi ekonomik şartlar ve konjektürel süreç nedeniyle ertelediğimiz uzun konaklamalı otel konseptimiz için bulunuyoruz. Daha önce Mall of İstanbul projemizde de birlikte çalıştığımız Hilton Grubu ve değerli bir markası olan Embassy Suites by Hilton markasını Türkiye’ye getiriyoruz. Gençlik yıllarımızda ihtişamı anlatmak için Hilton gibi derdik. Türkiye’nin ilk lüks markalarından. Mall Of İstanbul projemizde de Hilton ile işbirliği yaptık. Dolayısıyla bizde Mall Of İstanbul’da Türkiye pazarını bilen bir markayla işbirliği yapmaktan memnunuz. Torun Center’in başlangıcında da var olan otel konseptini de 15 Temmuz’dan başlayan ekonomik süreç ve pandemi süreciyle ertelemiştik. Daha sonraki süreçte yaşanan ihtiyaçları de ele aldık. Özellikle turizm sektöründe büyüme ve uzun konaklamaya olan talebi de dikkate alarak Embassy Suites by Hilton markasını karar verdik. Bu marka Amerika ve Kanada’da var. Hilton, Embassy markasıyla ilk defa Türkiye ve Avrupa’ya girmiş olacak.” ifadesini kullandı. Torun, uzun konaklama tercih eden bir misafir kitlesini beklediklerini belirterek: “Turizm Türkiye’de hızla büyüyor. Geçen yıl 45 milyon ziyaretçi sayısına ulaştık. Deprem nedeniyle bir duraklama yaşadık ama önümüzdeki yıllar açığı kapatarak 55-60 milyonlara ulaşacağımıza inanıyoruz. İstanbul’da artık otel projesi geliştirmenin kolay olmayacağını biliyoruz. Projenin İstanbul’daki bu talebe katkı sunacağını düşünüyoruz. İstanbul’da kongre, iş turizmi kadar yeme-içme, sağlık sektöründeki aldığı mesafe nedeniyle daha uzun konaklama tercih eden bir misafir kitlesini bekliyoruz. Mall Of İstanbul’daki otelimizde de bu talebi görüyoruz. Bu yüzden biz de bu yatırımı böyle bir marka ile yapmaktan memnunuz. Otelimizde yüzde 100 doluluğa ulaşmak nihai hedefimiz. Mall Of İstanbul Hilton’da yüzde 80-90 doluluklara ulaştık. Embassy Suites otelimizde de yüzde 90’ın üzerinde doluluk hedefindeyiz. Bu projenin her iki grup için de hayırlı olmasını diliyorum. “ dedi.“Mevcut otel açılışları ile Türkiye’deki varlığımızı daha da büyütmeyi hedefliyoruz.”

 Hilton Başkan Yardımcısı ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanı Simon Vincet yaptığı konuşmada: “Torunlar GYO ile çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Mall Of İstanbul’un ardından bu ikinci projemiz. İşbirliğimizi daha da büyütmeyi hedefliyoruz. İstanbul çok özel bir şehir. 65 yıl önce Hilton İstanbul’da ilk otelini açtı. Türkiye, tüm dünyada Hilton’un dördüncü büyük pazarı. Türkiye’de 107 otele ulaştık. Pandemiye rağmen 3 yılda 14 açılışı gerçekleştirdik. Mevcut otel açılışları ile Türkiye’deki varlığımızı daha da büyütmeyi hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.