Yükleniyor

İGEME’nin sağlık seferberliğinin başlangıç noktası İzmir

İzmir Sağlık Turizmi Zirvesi ve İzmir Vizyon Ödülleri’nde, Covid-19 sonrasında sağlık turizmi ve ihracatta başlayan yeni dönem ve yapılması gerekenler gündemi oluşturacak. İhracatı Geliştirme Merkezi (İGEME) tarafından, Medical in Türkiye sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan, yerli ve yabancı, alanlarında uzman konukların katılım sağlayacağı ve konuşmalar gerçekleştireceği zirvede, İzmir’de sağlık turizminin geliştirilmesi ve ‘‘Marka Şehir İzmir’’ projesi açıklanacak. Marka Şehir İzmir projesi ile birlikte İzmir’in sağlık turizminde tam potansiyel çalışılması hedefleniyor. Bununla birlikte bu projenin Türk sağlık turizmi içinde bir atılım noktası olması planlanıyor.

İGEME İzmir Bölge Koordinatörü Ahmet Kandemir, konu ile ilgili olarak: ‘İlerleyen dönemlerde farklı şehirlerde birçok zirve gerçekleştireceğiz. Bu zirvelerden ilkini 21 Ekim’de İzmir’de gerçekleştiriyoruz. İzmir Sağlık Turizmi Zirvesi ve İzmir Vizyon Ödülleri’ni önce İzmir daha sonra da Türkiye için yeni bir başlangıç olarak kabul ediyoruz. Bu yeni başlangıcı Türkiye’nin gözbebeği İzmir’de yapıyor olmak bizler için ayrı bir gurur kaynağı olacak.’’ paylaşımda bulundu.

 Covid-19 sonrası normalleşme ile birlikte İGEME olarak projelerini başlattıklarını bildiren Murat  Işık,  “Bu kapsamda başlama noktası 21 Ekim’de Medical in Türkiye sponsorluğunda düzenlenen İzmir Sağlık Turizmi Zirvesi ve İzmir Vizyon Ödülleri olacak. Amacımız İzmir’de başlatılacak bir seferberlikle Türk sağlık turizmi ve Türk ihracatına değer kazandırmak. Çok önemli katılımcıların aramızda yer alacağı çok önemli bir zirve organize ettik. Türk sağlık turizminin ve Türk ihracatının önde gelenleri bizlerle olacak. Yabancı katılımcılarımızla birlikte zirvemiz daha da güçlü bir hale geldi. Tüm paydaşların bu organizasyonda yer alması büyük önem taşıyor.’’ dedi.


 

 

 

 

 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.