Yükleniyor

İPAR’dan ''Çocuk Gelişiminde Parkların Rolü'' Paneli

Eğlence ve rekreasyon endüstrisi alanında büyük projelerin uygulandığı Türkiye ve komşu ülkelerin ilk ve tek ihtisas fuarı olma özelliğini taşıyan ATRAX ’22, İstanbul Fuar Merkezi'nde 3 Şubat - 5 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek. Etkinlik programı kapsamında, sektör temsilcilerinin girişimiyle kurulan Macera ve Oyun Parkları Derneği  ( İPAR ) öncülüğünde, 4 Şubat Cuma günü saat 14:30’da, akademisyenler ve sektör temsilcileri tarafından “ Çocuk Gelişiminde Parkların Rolü’’ konulu bir panel gerçekleştirilecektir.

İPAR Uluslararası İlişkiler Komisyon Başkanı Şöhret Pakiş’in modere edeceği panele Kocaeli Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi SBF Dekan Yardımcısı ve Rekreasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elif Karagün, KidZania İstanbul CEO’su Ebru Timur, İPAR Çocuk Parkları Komisyon Üyesi Burak Eroğlu, İPAR Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Budak konuşmacı olarak katılacaklardır.

Ayrıca ATRAX’22 Fuarı süresince İPAR, Salon 6- Stand B372’de ziyaretçilerini ağırlayacaktır.

 

İPAR, 2015 yılından bu yana sektörün tek derneği

Macera ve Oyun Parkları Derneği (İPAR), 2015 yılında sektör temsilcilerinin girişimiyle kurulan, sektörün tek derneği olma özelliğini gösteriyor. Derneğin kuruluş amacı, macera ve çocuk oyun parklarının uluslararası standart ve kalitede imalat ve işletilmelerine yönelik yasal düzenlemelerin yapılmasını sağlamak olduğu belirtiliyor. Bu bağlamda dernek, parklarda yaşanan kazaları ortadan kaldırmak, parkları güvenli parklar haline getirmek, sektörel sorunları çözmek ve sektörel gelişim ve büyümeyi sağlamak ; sosyal sorumluluk bilinci içerisinde kamu ve toplumsal yararı gözeten aksiyoner bir vizyonda faaliyetlerini sürdürüyor. 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.