Yükleniyor

İstanbul merkezli yeni bir hava yolu şirketi kuruldu

Covid-19 pandemisinin etkilerinin azalmasından sonra sektöre yeni oyuncular dahil olmaya devam ediyor. İstanbul merkezli bir hava yolu şirketi kuruldu ve yönetim kurulu başkanlığına sektörün yakından tanıdığı bir isim getirildi.

İrlanda ve Litvanya merkezli iki firma tarafından Türkiye’de yeni bir hava yolu şirketi kuruldu. İstanbul’un Kağıthane ilçesinde kuruluşu tamamlanan BBN Hava Yolları ve Taşımacılık Anonim Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı makamına ise ACT Hava Yolları’nın eski Genel Müdürü Fatih Bardakçı getirildi.

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre; Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre BBN Hava Yolları, İrlanda merkezli Barbas Invest Ltd ile Litvanya merkezli UAB BBN Air Cargo Holdings adlı iki şirketin ortalığında 24 Aralık 2021 tarihinde faaliyete başladı. Yalnızca 50 bin TL sermaye ile kurulan şirketin ortaklarından Barbas Invest Ltd’nin kuruluş tarihi ise kayıtlarda 9 Kasım 2021 olarak görünüyor. UAB BBN Air Cargo Holdings de yaklaşık 7,5 ay önce Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta faaliyete başlamış.


Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.