Yükleniyor

İzmir Marriott’ın yeni şefi Remzi İçöz oldu

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında kapılarını açan İzmir Marriott Hotel, uluslararası otel zincirlerinin mutfaklarında görev alan Remzi İçöz’ü yeni Executive Chef’i olarak ekibine kattı.

Dünya çapında 60'tan fazla ülke ve bölgede 800'den fazla otel ve resort ile hizmet veren Marriott Hotels zincirinin Ege Bölgesi’ndeki ilk ve tek oteli İzmir Marriott, Nisan 2022 itibariyle mutfağını kariyerinde uzun yıllara dayanan bir deneyime sahip olan Remzi İçöz’e emanet etti. 

18 yıl önce lise eğitimi ile başladığı meslek serüvenine Türk gastronomisine hizmet edip bir üst seviyeye çıkarmak için çalışan İçöz, sekiz yıl mutfak departman eğitimcisi olarak çalıştı. 2011 yılında Chaine Des Rotisseurs yarışmasında Türkiye Şampiyonu oldu. 2012 yılında Fairmont Hotel Singapore’un ekibinde destek gücü olarak görev aldı. 2015 yılında kapılarını açan Swissotel Bodrum Beach otelin açılışına ve İstanbul Swissotel Gaja Restaurant’ın mutfağına destek verdi. 

“Gastronomi benim için bir tutku” diyen başarılı şef, a carte menü tasarımı, maliyet hesaplamaları, reçete oluşturma, banket operasyonu, kahvaltı, havuz bar ve otellerin genel yiyecek operasyonlarında çalıştı; VIP operasyonlar başta olmak üzere önemli organizasyonlara menüler oluşturdu.

İzmir Marriott’ın mutfağında mevsimlik ürünlerle hazırlanan menülere önem veren Remzi İçöz, aynı zamanda lokal ürünlere öncelik vererek bölgesel gastronomi turizmine de katkıda bulunmayı hedefliyor. Hazırladığı sıfır atık menülerle, gelecek kuşaklara yaşanılabilir bir hayat bırakmak için çalışıyor. 

Hilton İzmir ve Swissotel Büyük Efes İzmir’in mutfaklarından uzun yıllar boyunca görev alan Remzi İçöz’ün Chaine Des Rotisseurs üyeliği, sushi master ve menü planlama gibi alanlarda sertifikaları da bulunuyor.

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.