Yükleniyor

Kütahya’da 5 yıldızlı termal otel için temel atıldı

Kütahyalı girişimci Tuncer Can’ın yatırımcısı olduğu Egarr Beyond Termal Hotel’in temeli, Vali Ali Çelik ve Belediye Başkanı Alim Işık’ın katımıyla gerçekleştirilen törenle atıldı.

Törende konuşan Tuncer Can, “Birlik beraberliğin ve dostluğun pekiştiği şehir ve ülke dışından gelecek olan misafirlerin, temiz, nezih, ferah ve huzur içinde ağırlanacağı Egarr Beyond Termal Hotel’imizde, 120 oda, 300 yatak, 1000 kişilik konferans, 500 kişilik konferans, toplantı salonları, termal hamam, termal havuz sauna ve spor merkezi yer alacak. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyor, hotelimizin Kütahya’ya ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasını yaptı.

 "Nitelikli yatak kapasitesini artırmayan Kütahya, zenginleşemez, büyüyemez"

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya’nın nitelikli yatak kapasitesinin artması gerektiğini ifade ederek: “Tarihi bir gün yaşıyoruz. Göreve başladığım günden bugüne kadar tüm yatırımcılarımıza “Bu şehre bir ilk olarak 5 yıldızlı otel yatırımı yapın” dedim. Tuncer Can ve ailesi bizim söylediklerimizi dikkate alarak 2 yıl önce Kütahya’da ilk 5 yıldızlı otel yapı ruhsatını aldılar. Ancak pandemi süreci araya girince biraz gecikti. Artık otel hizmete girdiğinde arama motorlarına Kütahya’da 5 yıldızlı otel yazıldığında internette çıkacak. Bugüne kadar bu yoktu. Darısı diğer yatırımcılarımıza ve diğer tesislere. Yeter mi yetmez. Nitelikli yatak kapasitesini artırmayan Kütahya, zenginleşemez, büyüyemez. Onun için bu yatırım çok anlamlı.” dedi.

“Otogarın yanında 500 yataklı diğer 5 yıldızlı tesisin temeli yakında atılacak”

Belediye olarak bu yatırımları önemsediklerini ifade eden Işık, “Otogarın yanında 500 yataklı diğer 5 yıldızlı tesis için sıcak su taahhüttünde bulunduk. O yatırımcımız da yakında otelin temelini atacaktır. Sözümüzün arkasındayız. Bu tesislerimizin bir an önce şehrimizde çoğalması gerekiyor. Başlangıcı yapan değerli yatırımcımıza, ailesine teşekkür ediyorum” paylaşımda bulundu.

 

 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.