Yükleniyor

Ocak ayında dış hat uçuşlarında Türkiye lider durumunda

Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi seyahat servisi OneTwoTrip, ocak ayında Rusların en çok seyahat etmeyi planladığı destinasyonların Moskova, Soçi ve Türkiye olduğunu bildirdi.

Seyahat planlayan Rusların yarısından fazlasının ocak ayında bir Rusya’daki şehirler için bilet aldığını vurgulayan seyahat servisi uzmanları, en popüler iç hat destinasyonlarının başkent Moskova ve Soçi olduğunu, dış hat uçuşlarında ise Türkiye’nin lider olduğunu açıkladı.

1 Ocak – 31 Ocak döneminde arama sorguları ve bilet rezervasyonlarının analiz sonuçları, tatilcilerin yüzde 55’inin Rus şehirleriyle ilgilendiğini, geri kalanının ise yabancı ülkelere uçmayı planladığını ortaya çıkardı.

Rus şehirleri arasında gezginlerin en çok Moskova için bilet aradığı gözlemlenirken, başkentin hizmet kullanıcılarının arama sorgularının yüzde 20,5’ini oluşturduğu tespit edildi.

İkinci sırada, önceden seyahat planlayan müşterilerin yüzde 12,4’ünün uçmayı düşündüğü Soçi bulunurken, üçüncü sırada yüzde 10,9’luk payla St. Petersburg  yer aldı.

Ocak ayı gezileri için en popüler yabancı ülkenin Türkiye olduğunu kaydeden OneTwoTrip, uçak bileti aramalarında yüzde 12,5’ paya sahip olan İstanbul’a ortalama bilet fiyatının 15 bin 300 ruble olduğunun altını çizerken, Erivan, yüzde 6,5 payla ikinci, Phuket ise yüzde 5,7 payla en çok uçak bileti aranan üçüncü dış hat destinasyonu oldu.-gazetemru

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.