Yükleniyor

Ordu, ilk kruvaziyer gemisini ağırladı

"Astoria Grande" adlı, 1350 yolcu kapasiteli dev gemi, Ünye Limanı'na demirledi.

Geminin, Ordu'ya gelen ilk kruvaziyer olması sebebiyle Ünye Limanı'nda düzenlenen karşılama törenine, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler'in yanı sıra çok sayıda protokol üyesi katıldı.

Güler ve beraberindekiler daha sonra gemiyi gezerek, Ordu'yu ziyaret eden yabancı turistlere "hoş geldiniz" dedi.

"Güzel Ordu'muzda ilk kez kruvaziyer gemisi ağırlıyoruz"

Kruvaziyer turizminin, Ordu'nun güzelliklerini dünyaya tanıtmak için çok önemli bir fırsat olduğunun altını çizen Güler, "Bugün en mutlu günlerimizden bir tanesini yaşıyoruz. Güzel Ordu'muzda ilk kez kruvaziyer gemisi ağırlıyoruz. Bundan dolayı çok mutluyuz. Astoria Grande, dünyanın sayılı kurvaziyerlerinden bir tanesi." diye konuştu.

Güler, Ünye Belediyesinin bu çalışmada katkısının çok büyük olduğunu da işaret ederek, " Karadeniz'in güzelliğini bundan sonra deniz turizm ve kruvaziyer turizmi ile gerçekleştirmiş oluyoruz. Bu hem bir kültür hareketi hem turizm hem de bir ticari hareket. Bu gibi etkinlikler, tüm güzelliklerimizi dünyaya tanıtmak için güzel bir vesile olacak." dedi.

Ünye Limanı'nın her geçen gün daha da büyüyeceğini ifade eden Güler, "Ünye Limanı'mız ro-ro çalışmaları ile deniz ticaretini geliştirirken, yakında başlayacak konteyner çalışmalarına da ev sahipliği yapacak." şeklinde konuştu.

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.