Yükleniyor

Radisson Hotel Group, dünyada karbon negatif organizasyonlara ev sahipliği yapan ilk otel grubu oluyor

Radisson Hotel Group, dünyada EMEA bölgesi portföyündeki 400'den fazla otelde gerçekleştirilecen tüm etkinlik ve organizasyonlarını karbon negatif hale getiren ilk otel grubu oluyor. Radisson Hotel Group, bu programa dahil olan otellerinde gerçekleştirilecek tüm etkinliklerin çevre üzerinde olumlu etkiler yaratmasını sağlamak için, etkinlikler sonucu ortaya çıkan karbon ayak izinin iki katını dengeleyecek.

 

Bu program, 18 Ekim 2021 ve 31 Ocak 2022 tarihleri arasında rezervasyonu yapılan ve 31 Mart 2022 tarihinden önce gerçekleştirilen etkinlikleri kapsayacak. Karbon Negatif. Gezegen Pozitif programı, konaklama sektöründe yeni sürdürülebilirlik standardını belirliyor. Katılımcı otellerde gerçekleştirilecek etkinlik ve organizasyonlar sonucu ortaya çıkan CO2 emisyonlarının iki katının müşterilere hiçbir maliyet yansıtılmadan dengeleneceği bu program ile Radisson Hotel Group, misafirlerine, bu tarihler arasında sürdürülebilir toplantı ve etkinlikler gerçekleştirme ve söz konusu etkinlikleri karbon negatif hale getirme imkanı sunuyor.  

 

Karbon Negatif. Gezegen Pozitif programı, Grubun dünya genelindeki 1.600 otelinde 2019'dan bu yana müşterilerine sunduğu yüzde 100 Karbon Nötr organizasyonlar düzenleme hizmetini destekler nitelikte. Bu girişim, Grubun karbon ayak izini yüzde 30 oranında azaltmayı hedefleyen ve bilime dayalı hedefler belirlemeyi amaçlayan geniş kapsamlı Sorumlu İşletme programının da bir parçasını teşkil ediyor. Grup, yüzde 100 Karbon Nötr Organizasyonlar programını uygulamaya koyduğu günden bu yana müşterilerine hiçbir ek maliyet yansıtmadan 30.300 tonu aşkın CO2 emisyonunu dengeledi. Bu miktar, 6.500’den fazla benzinli otomobilin  trafiğe çıkmaması ile dengelenen CO2 emisyonuna eşdeğerdir.

 

Grubun 2020'de başlattığı Hibrit Organizasyonlar çözümlerini tamamlayıcı nitelikteki Karbon Negatif Gezegen Pozitif organizasyonları, otel sahiplerine ve konuklarına, günümüz turizmindeki hızlı değişimlere daha iyi uyum sağlamaları için ihtiyaç duydukları esnekliği ve mekanları sunuyor. EMEA bölgesinde 100'den fazla otelde sunulan Hibrit Organizasyonlar çözümleri, müşterilerin kapsam 3 karbon ayak izlerini azaltmalarına katkıda bulunuyor.

 

Radisson Hotel Group Başkan Yardımcısı ve Küresel Markalama ve Ticari Faaliyetler Baş Yetkilisi Eric de Neef "Dünya liderlerinin küresel iklim değişikliğini konuşmak üzere bir araya geleceği COP26 konferansını dikkatle izlememiz gerekiyor. Radisson Hotel Group olarak, küresel bir şirket olarak iklim üzerinde pozitif etkileri olan eylemlerin gerçekleştirilmesine nasıl vesile olabileceğimizi ve konaklama sektörünü çevre dostu etkinlikler ve organizasyonlar konusunda sınırları zorlamaya nasıl teşvik edebileceğimizi sürekli değerlendiriyoruz. Bu girişime öncülük etmekten dolayı gurur duyuyoruz ve yüz yüze gerçekleştirilen organizasyonların sayısı arttıkça dünyanın her yerinde toplantılar düzenleyenlerin çevre üzerinde olumlu etkiler yapabileceklerini göreceklerine güveniyoruz.”açıklamasını yaptı.

 

Radisson Hotel Group Sürdürülebilirlik, Güvenlik ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Kıdemli Genel Başkan Yardımcısı Inge Huijbrechts: “Karbon Negatif. Gezegen Pozitif programımız karbon negatif organizasyonlar düzenleyerek gezegen üzerinde pozitif etkiler yaratmanızı sağlıyor. İş seyahatlerinin yeniden başlamasıyla birlikte, şimdi pozitif etkiler yaratmanın tam zamanı. Radisson Hotel Group olarak karbon emisyonlarını en yüksek kalite standartlarına göre ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SDG) ile uyumlu bir şekilde dengelemeye önem veriyoruz. Bu amaçla yalnızca çevreye değil aynı zamanda toplumlara da yarar sağlayan dengeleme projelerine yöneliyoruz. Bu girişim, Sorumlu İşletme hedeflerimize ulaşarak insanlığın, gezegenimizin ve toplumun korunmasına katkıda bulunmamızda önemli bir rol oynuyor.” dedi.

 

Her toplantıdan sonra ortaya çıkan karbon ayak izi HCMI yöntemi[2] kullanılarak hesaplanıyor ve Altın Standart veya Doğrulanmış Karbon Standardı (VCS) sertifikalı projeler vasıtasıyla dengeleniyor. İklim değişikliğiyle mücadele eden ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SDG) ile uyumlu şekilde sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunan projeler arasında şunlar bulunuyor: Kenya'da sürdürülen temiz yemek ve güvenilir su programı, Türkiye, Hindistan ve ABD'de yürütülen ve çevre dostu elektrik enerjisi üretmeyi amaçlayan rüzgar santrali projeleri, Peru'da ormansızlaştırmayı sürdürülebilir şekilde azaltmayı hedefleyen orman koruma programı ve Çin kırsalında yürütülen biyogaz projeleri. Ayrıca Radisson'un Radisson Rewards sadakat programı üyeleri sadakat puanlarını kullanarak konaklamalarını dengeleyebilirler.

 

Karbon Negatif. Gezegen Pozitif programı 18 Ekim 2021 ve 31 Ocak 2022 tarihleri arasında geçerlidir ve 18 Ekim 2021 ve 31 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek toplantı ve etkinlikleri kapsamaktadır

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.