Yükleniyor

Rusya’da elektronik vize başvurusunda artış olduğu duyuruldu

Rusya Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Departmanı’nın Telegram kanalında bildirdiğine göre, elektronik vize sisteminin devreye girdiği ikinci ayında Rusya Federasyonu’nda elektronik vize alan yabancı vatandaşların sayısı yüzde 30 artarak yaklaşık 40 bine ulaştı.

1 Ağustos’ta Rusya, aralarında Çin, Hindistan, İran, Türkiye, Vietnam ve Avrupa Birliği’nin de bulunduğu 55 ülkenin vatandaşları için elektronik vize başvuru hizmeti başlattı. Vize başvurusu, Rusya’yı ziyaret etmeden en geç 4 gün önce Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın özel web sitesi üzerinden yapılıyor. Turist ve iş amaçlı seyahat edenler için uygun olan vizenin geçerlilik süresi verildiği tarihten itibaren 60 gün ancak kalış süresi ülkeye giriş tarihinden itibaren 16 gün ile sınırlı.

Elektronik vize, ticari, insani ve turist vizelerinin yerini alıyor. Tek elektronik vize, yabancı vatandaşların Rusya’ya misafir veya iş ziyaretinin yanı sıra turist olarak ve bilimsel, kültürel, sosyo-politik, ekonomik ve sportif etkinliklere katılmak için bir kez girmelerine izin veriyor. -Gazetemru

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.