Yükleniyor

Sezonun ilk kruvaziyeri ile gelen Rus turistler Amasra’nın tarihi mekanlarını gezdi

Rusya’dan demir alan Astoria Grande isimli kruvaziyer 553 yolcusu ve 389 mürettebatı ile Amasra Limanına ulaştı. Rus turistler Amasra’nın tarihi mekanlarını gezdi.

Rusya'dan demir alan Astoria Grande isimli kruvaziyer ilk durağı olan Sinop’un ardından sabah saatlerinde Amasra limanına ulaştı. Limana demirleyen kruvaziyerde 553 yolcu ve 389 mürettebatın yer aldığı bildirildi. Kurvaziyerdeki turistler rehberler eşliğinde Amasra ilçesinin tarihi mekanlarını gezdi.

Rus turistler hediyelik ürünlerin satışa sunulduğu Çekiciler Çarşısında alışveriş yaparken, Kemere Köprüsü, Şapel gibi tarihi mekanların yanı sıra Amasra tarihine ışık tutan eserlerin sergilendiği Amasra Müzesi'ni de gezdiler. Acente yetkilisi Ahmet Zurnacı yıl içinde 23 kruvaziyer seferi daha planlandığını ifade ederek, “Bundan sonra yıl içinde planlanan sefer sayısı 23. Bir aksilik olmaz ise bu 23 seferi tamamlayacak. Amasra’mıza ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun. Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte bu sayılar artacak” dedi. Kruvaziyerde bazı turistler Safranbolu ilçesini gezmek üzere otobüslerle Karabük’e hareket etti. -sputnik

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.