Yükleniyor

Sheraton Uşak Oteli’nin temeli atıldı

Uşak’ın tekstilci iki ailesi olan Çekçek ve Polat ailelerinin girişimi ile yapılacak olan Sheraton Uşak Oteli’nin temeli, girişimci iş insanları Fahri Polat ve Metin Çekçek’in hazır bulunduğu bir törenle atıldı. Tesis, 30 bin metrekarelik bir alan üzerinde 3 katı bodrum olmak üzere toplam 15 kat olarak tasarlandı. 179 Oda, 410 yatak kapasiteli Sheraton otelin 24 milyon dolar (500 milyon TL) inşa edilmesi ve 2024 yılının ilk çeyreğinde açılması planlandığı belirtildi. Termal SPA alanı da bulunan otelde balo ve konferans salonu, toplantı odaları, açık kapalı yüzme havuzları, fitness salonu, deniz mahsulleri restorandı, dünya mutfağı restorandı, açık düğün salonu bulunacağı ve ilk etapta yaklaşık 250 kişinin istihdam edileceği açıklandı.

“Elektriğini güneş enerjisinden, sıcak suyunu jeotermal kaynaklardan üreten 5 yıldızlı yeşil konseptli bir otel yatırımının çok yakışacağına karar verdik.”

 Polsar’ın ortaklarından Fahri Polat yaptığı konuşmada; “Uşak şehri değerlendirdiği tekstil, plastik ve metal atıklarını sanayiye geri kazandırmaktadır. Bu anlamda dünyada eşine az rastlanır yeşil bir şehirdir Uşak. Bu noktadan hareketle elektriğini güneş enerjisinden, sıcak suyunu jeotermal kaynaklardan üreten 5 yıldızlı yeşil konseptli bir otel yatırımının çok yakışacağına karar verdik.

Bu yola çıkarken de Sheraton markası gibi bir dünya markasını tercih ettik. Kültürel yönü ile de bakarsak Uşak şehri, dünyanın en uzun 2. Kanyonu Bleandus antik kenti Clandıras Köprüsü ve paha biçilemeyen birçok tarihi yapısı ve doğal güzellikleri ile doludur. Bu güzel şehrin daha çok tanınması ve daha çok kişiyi misafir etmesi gerekmektedir.

Bu anlamda, temelini atacağımız tesis, kent tanıtımında çok önemli bir rol oynayacak şehrin sosyal ve kültürel yaşamına değer katacaktır. Biz bu şehri seviyoruz. Kaç kuşaktır tüm kazancımızı bu şehirde harcamaya devam ediyoruz" dedi.

“Yaklaşık 500 Milyon TL’ye mal olacak. Uşak tarihinde tek projeye yapılmış en büyük yatırım”

Metin Çekçek yaptığı konuşmada; “Çok önemli bir tarihi geçmiş olan Uşak’ımıza bir markaya bağlı 5 yıldız standartlarında bir otel kazandıracağımız için gurultuyuz, mutluyuz. Uşak Belediyesi’nin projeye başından bu yana verdiği destekten dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Çakın’a çok teşekkür ederiz.

Bu yatırım, Uşak tarihinde, tek bir proje için yapılmış en büyük yatırımdır. Yaklaşık 500 Milyon TL’ye mal olacak. Mali danışmanlarımızı, bize daha büyük bir ilde yatırım yapmamızı önerdi. Ancak, biz “Uşak” dedik. Uşak’ta kazandık. Uşak’a yatırım yapıyoruz” dedi.   

 


Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.