Yükleniyor

Tarihi Sulusokak bölgesindeki 650 yıllık Deveciler Han, Butik Otel oluyor

TravelShop Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kalender tarafından, Tokat'ın tarihi sokaklarından Sulusokak Bölgesi'nde yer alan 650 yıllık Deveciler Hanın Butik Otel olarak hizmet vermesi için yapılan çalışmalar devam ediyor. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Kalender Turizm firması yetkilisi Murtaza Kalender'le görüşerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu : "Tokat'ımızın kalbinde, 900 adımda 900 eserin dünyaya tanıtıldığı Sulusokak bölgesinin en nadide eserlerinden biri olan Deveciler Hanı'mız Butik Otel olarak hizmet verecek. Deveciler Hanımızın işletmesini devralan Tokatlı hemşehrimiz Kalender Turizmin işletme sahibi Murtaza Kalender Bey'e teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum.” açıklamasını yaptı.

Tarihi Sulusokak bölgesini özellikle son yıllarda bu alanda başta Belediye, Valilik ve kurumlarla birlikte ortaya çıkartmanın, turizme kazandırmanın gayreti içerisinde olduklarını söyleyen Eroğlu, “ 1 yıl gibi kısa bir sürede hepsi tamamlanarak halkımıza, ziyaretçilere açılacak. O zaman bu bölge çok daha farklı olacaktır.” paylaşımında bulundu.

Murtaza Kalender ise yaptığı konuşmada Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'na teşekkür ederek; "Sayın Başkanımız bizim burayı canlandırmamız konusunda destekçi oldular. Her zaman yanımızda olduğunu hissettik. Bu hissi verdiği için Tokat'a yatırım yapma kararı aldık. 650 Yıllık bir Han'ın ve bu bölgenin dünyada örneği çok az. Başkanımızın destekleri ile Tokat'ımıza yatırımlarımız devam edecek" dedi.

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.