Yükleniyor

Tokat'ta 650 yıllık Deveciler Hanı, Silk Road Museum Hotel törenle hizmete açıldı

Tokat'ta 650 yıllık Deveciler Hanı, Silk Road Museum Hotel adıyla butik otel olarak hizmete girdi. Açılış törenine, il protokolü, milletvekilleri ve 15 ülkenin büyükelçisinin yanı sıra İstanbul'dan Levni Hotels Yönetim Kurlu Başkanı Aydın Karacabay, Oligark İstanbul, Hotel Ambrosia Yönetim Kurulu Başkanı ve ISTTA Yönetim Kurulu Üyesi Zeynel Kılıç, turizmci ve sanayici Sevim Aydın, CVK Park Bosphorus Hotel Genel Müdürü Murat Arslan milletvekilleri ve çok sayıda iş insanları ile turizmciler hazır bulundular.

Yatırımı gerçekleştiren, Travel Shop Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kalender, Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Kalender ve Orhan Kalender, memleketlerine yatırım yapmanın heyecanını yaşadıklarını ifade etti.

Travel Shop Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kalender, "Dünyanın en şık otelini restore ederek hizmete sunmanın gururunu yaşıyoruz. Tokat'la ilgili bir hayalimiz vardı yıllarca. Bu hayalimizi gerçekleştirmenin onuru ve gururu içerisindeyiz. Buraya gerçekten uluslararası bir vizyon koyduk. 1488 yılında inşa edilmiş, dünyanın en şık, en güzel otelini tekrardan sizlerin destekleriyle restore ederek hizmete sokmanın büyük gururunu yaşıyoruz" dedi.

Vali Numan Hatipoğlu, Silk Road Museum Hotel'in açılışında yaptığı konuşmada, projenin Tokat'ın turizm potansiyelini artıracağını vurguladı. Hatipoğlu, "Tarihi ve kültürel mirasımızı koruyarak turizme kazandırmak büyük önem taşıyor. Bu proje, İpek Yolu üzerindeki tarihi kervansarayların modern bir yorumu olarak turizme büyük katkı sağlayacak" diye konuştu.

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.