Yükleniyor

Trabzon’da öğrenci yurdu otele dönüşüyor

Trabzon ili, Ortahisar ilçesi, 1 Nolu Bostancı Mahallesi, Camii Mevkii, 3298 Ada 1 Parsel mevkiindeki Baog İnşaat Mimarlık Mühendislik Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından yapılması planlanan Otel İşletmeciliği (204 Oda Kapasiteli) projesi ile ilgili olarak 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir' kararı verildi.

 

Proje alanında hali hazırda; 1.890 m2 ’lik taban alanına kurulmuş ve 10.917 m2 ’lik kapalı alanda öğrenci yurdu olarak faaliyet göstermiş olan 8 katlı yapı bulunuyor. Faaliyet sahibi tarafından yapı ruhsatında tadilat yapılarak öğrenci yurdunun otele çevrilmesi planlanıyor.

Proje 204 oda - 408 yatak kapasitesinde planlandı ve 200 kişilik lokanta, 200 kişilik kafeterya, 200 kişilik açık restoran, 250 kişilik alakart lokanta, 150 kişilik çok amaçlı salon, kapalı yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu ve aletli jimnastik salonu gibi birçok bölümü kapsıyor.

Proje kapsamında herhangi bir inşaat çalışması olmayacak. Öğrenci yurdu olarak kullanılan yapının mevcut odalarının ve diğer ünitelerinin otel konseptine uygun hale getirilmesi (otele uygun mobilya, aksesuar ve otel eşyaları alımı gibi) kapsamında düzenleme çalışmaları yapılması planlanıyor.

 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.