Yükleniyor

“Ankara’da Termal Turizm” toplantısına yoğun ilgi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Politikalar Merkezi iş birliği ile Sheraton Otel’de düzenlenen “Ankara’da Termal Turizm” konulu toplantıda sektör temsilcileri ve büyükelçilerle bir araya geldi. Yavaş, termal turizmin gelişmesini hedeflediklerini belirterek, “Ortak akıl ile Ankara’nın her alanda olduğu gibi sağlık ve turizm alanında da hak ettiği yere gelmesi için tüm paydaşlarımız ile çalışmaya devam edeceğiz” bilgisini paylaştı. Toplantıya katılan sektör temsilcileri ile büyükelçilerin görüş ve önerilerini dinleyen Yavaş, “Sağlık her şeyin başı. Bu alanda yapılacak her türlü yapılacak yatırım ve hizmetin çok değerli olduğunu düşünüyorum. Ankara’da insanı önceleyen yönetim anlayışımızın bir gereği olarak, şehrimizin destekleyici sağlık hizmetlerinin önemli bir bileşeni olan termal potansiyelini daha da geliştirmek ve uluslararası iş birliği içerisinde bu imkanları yurt dışında da tanıtmak istiyoruz. Burada bulunan sektör temsilcileriyle birlikte siz değerli büyükelçilerimize bu imkanları göstermek ve sizlerin kıymetli görüşlerini almak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Ortak akıl ile Ankara’nın her alanda olduğu gibi sağlık ve turizm alanında da hak ettiği yere gelmesi için tüm paydaşlarımız ile çalışmaya devam edeceğiz.” paylaşımda bulundu.


Mansur Yavaş: “Ortak akıl ile Ankara’nın sağlık ve turizm alanında da hak ettiği yere gelmesi için tüm paydaşlarımız ile çalışmaya devam edeceğiz”


  Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Reşit Serhat Taşkınsu, yerel yönetimler ile şehrin paydaşlarının turizme katkı sağlayacak ortak çalışmalarda bulunması gerektiğini belirtti. Ankara’daki büyükelçiler reklam ve tanıtımın önemine dikkat çekerek Büyükşehir Belediyesi'ne bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ettiler. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya : “Ankara’nın direkt uçak sorunu yüzyıl savaşlarıyla devam eden bir şey. Mansur Başkanımız göreve geldiği günden beri Türk Hava Yolları’nı ikna etmeye çalışıyoruz ki dünyanın çeşitli başkentlerinden Ankara’ya direkt uçak koyulsun diye. Türkiye, gerçekten doğal, kültürel ve tarihi zenginlikler ülkesi. Aynı tanıtımları sürekli bütün dünya merkezlerinde yapıyor olmamız lazım. Ankara olarak elimizden gelen katkıyı yapacağız.” dedi.

Toplantıya yoğun ilgi gösterildi

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Ceren Anadol, ATO Meclis Üyesi ve Turizm Komisyonu Başkanı Savaş Çolakoğlu ve Büyükşehir Belediye bürokratları, Ankara’nın termal turizminin gelişmesi için uluslararası katkı sağlayacak Avrupa’dan Uzakdoğu’ya kadar birçok ülkeden büyükelçi ve maslahatgüzalar toplantıya yoğun ilgi gösterdi.

 

 

 

 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.