Yükleniyor

Ceylan Chalet Hotel & SPA, “4 Seasons Uludağ” ı yaşatma vizyonu ile hizmete girecek

Fatma Ergüler / DYC Turizm İşletmecilik A.Ş. / Grup Kurumsal İletişim Müdürü 


Ceylan Chalet Hotel & SPA, “4 Seasons Uludağ” ı yaşatma vizyonu ile hizmete girecek

 

Ceylan Chalet Hotel & SPA,’nın yatırımını, Bursa’da yaptığı yatırımlarla ve açtığı iş alanlarıyla, yeme, içme, eğlence ve turizm sektöründe 40 yılı aşan vizyoner iş insanı Çetin Ceylan’ın sahibi olduğu, DYC Turizm İşletmecilik A.Ş. gerçekleştiriyor. 2023 kış sezonunda faaliyete geçmesi planlanan otel, yalnızca Bursa için değil, tüm Türkiye ve yurtdışına da pazarlanabilir önemli bir lokasyon olan Uludağ’da, 2. Bölge’de, toplam 13 bin metrekare alan üzerine planlanıyor. Ceylan Chalet Hotel & Spa, farklı büyüklüklere ve mimari dekorasyona sahip 99 oda ve 9 Chalet olmak üzere, 250 yatak kapasiteli, taş ve ahşap dokusuyla tasarlanan yaşam alanlarıyla hizmet verecek. Otel, bünyesinde barındırdığı 900 metrekare alana yayılan SPA & wellness merkezi, oldukça donanımlı ve yüksek kapasiteli kayak odası, kaliteli ekipmanlar ve uzman hocaları, kayak cafe, toplantı salonları, gurme et restaurant, a la carte restaurant , açık-kapalı ısıtmalı havuz, fitness salonları, sauna ve buhar odası, biri couple olmak üzere 5 ayrı masaj odası, 3 private hamam, tuz odası, rainwalk wellness & vitamin bar, bahçe ve çocuk oyun alanları ile üst segmentte konuklarını ağırlayacak.


“Kayak ve sağlık turizmi başlıkları altında hem yerli hem de yabancı pazarlar eşit hedeflenmektedir.”

Grup Kurumsal İletişim Müdürü Fatma Ergüler, proje hakkında: “Bizim ayrıcalıklı bakış açımız ile projemiz, “4 mevsim Uludağ” ı yaşatmak üzerine kuruluyor. Özellikle 4 mevsim sağlık turizmini de bünyesinde barındıracak.” açıklamasını yaparken, “Kayak ve sağlık turizmi başlıkları altında hem yerli hem de yabancı pazarlar eşit hedeflenmektedir.” bilgisini verdi. Pandemi süreci nedeniyle geçen sezon neredeyse hiç çalışmayan sektörün bu yıl taleplerinin artacağını, bu taleplerin yurt dışına çıkışlar, hem pandemi hem de ekonomik sebeplerden dolayı zorlayacağından yerel kış turizmi ağırlıklı olacağını belirtti.


“Sektöre doğru yatırım yapmak isteyen yatırımcılar desteklenmelidir.”

Türkiye, kış ve kayak turizmini değerlendiren Ergüler, “Türkiye, kış ve kayak turizmi adına oldukça büyük bir potansiyele sahip olmasına rağmen, stratejik yaklaşımlar pazarlara yeterince ulaşmamakta. Yatak kapasitelerinin azlığı bir diğer sorun olarak, elbette sektörü kısırlaştırmakta. Dağ otellerine yalnızca kış turizmi olarak bakıldığı sürece de potansiyel, maksimum 5 ay kullanılıyor olacak. Hem yeni yatırımların hem de mevcutların 4 mevsim hizmet verecek şekilde evrilmesini doğru ve verimli bir yaklaşım olarak görüyoruz. Öte yandan, Türkiye’de kış ve kayak turizmi yatırımları ne yazık ki yetersiz. Özellikle de özel sektörün kış ve kayak turizmi yatırımlarının hem teşvik hem de muafiyetler anlamında desteklenmesi gerekmektedir. Bölgelerdeki karar alıcı ve karar verici mercilerin yetki alanları da yeniden gözden geçirilmeli ve sektöre doğru yatırım yapmak isteyen yatırımcılar desteklenmelidir.” dedi.

 Turizm Proje Dergisi ÖZEL haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.