Yükleniyor

Bolu'ya yıl boyunca gelen turist sayısının 1 milyon kişiyi geçmesi bekleniyor

Yaz tatili sürecinde doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenlerin tercihi Bolu oldu. Şehrin gözde turizm merkezleri olan Gölcük Tabiat Parkı, Abant ve Yedigöller Milli Parklarına yaklaşık 430 bin yerli ve yabancı turist akın etti. Batı Karadeniz Otelciler Derneği Başkanı Halit Ergül ise Bolu'ya yıl boyunca gelen turist sayısının 1 milyon kişiyi geçmesini beklediklerini ifade etti.

Türkiye'nin en gözde turizm merkezlerini barındıran Bolu, 3 aylık yaz tatili sürecinde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Özellikle Gölcük Tabiat Parkı, Abant ve Yedigöller Milli Parklarına yoğun ilgi gösterilen Bolu'da 3 aylık süreçte yaklaşık 430 bin kişi doğayla iç içe keyifli zaman geçirdi.

Batı Karadeniz Otelciler Derneği Başkanı Halit Ergül, Ankara- İstanbul arasındaki en güzel tatil yapılacak yerin Bolu olduğunu ifade etti. Başkan Halit Ergül, sene sonuna kadar Bolu'ya yıl boyunca gelen turist sayısının 1 milyon kişiyi geçmesini beklediklerini dile getirdi. Halit Ergül, "9 günlük bayram tatilinde vatandaşlar uzak yerleri tercih etti ama ortalamamız bayağı iyi. Ankara-İstanbul arasındaki en güzel doğa içinde tatil yapılacak yer Bolu. 536 bin turistimiz geldi. Yabancı da geçen senelere göre artış var. Mesire yerleri, Abant Gölcük, Yedigöller geçen senelere göre 100 binden daha fazla bir artış oldu. Günübirlik gelen misafirler. Ortalama gidişatımız iyi. Geçen sene 1 milyonun üzerine çıkmıştık. Bu sene de 1 milyonu çok rahat yakalayacağımızı düşünüyorum" dedi.

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.