Yükleniyor

Continent Worldwide Hotels’ den 5 yeni otel açılışı

Türkiye’deki faaliyetlerini geçtiğimiz yıl hızlandıran ve aynı zamanda mevcut markaların haricinde yeni markalarını da sırayla tanıtmaya devam eden Continent Worldwide Hotels, açılacak yeni oteller ve yeni markaları paylaştı.

 

 

Geçen sene, Swiss Hospitality Management isimli yabancı bir yatırım ve otel yönetim firması ile marka ve konsept geliştirme anlaşması imzalayan Continent Worldwide Hotels, Türkiye’de tescil süreci tamamlanan “Swiss Inn Hotels Resorts Inns” markası ve tescil süreci halen devam eden bir diğer yeni markanın bünyesinde Suudi Arabistan ve Orta Doğu’da faaliyete geçecek 8 yeni otelin açılışı için düğmeye basmıştı.

 

Orta Doğu’da açılacak olan bu 8 otele ek olarak, geçtiğimiz günlerde, Altundağ Otelcilik ve Turizm A.Ş. ile imzalanan “Master Development and Franchise” (Bölge Bayiliği ve İş Geliştirme) anlaşması çerçevesinde Türkiye’de 5 yeni tesis daha açılması kesinlik kazandı.

 

2021’de Ayaş, Mersin’de bulunan ve Altundağ Otelcilik ve Turizm A.Ş.’ye ait olan 94 odalı Oxo Resort & Spa, Aralık ayında gireceği tadilat sonrası, “Swiss Inn by Continent Ayaş – Mersin” olarak Nisan 2022’de hizmetlerine tekrar başlayacak ve akabinde de sırasıyla, “Swiss Inn by Continent Adana”, “Swiss Inn by Continent Mersin (Merkez)”, “Swiss Inn by Continent Mardin” ve “Swiss Inn by Continent Diyarbakır” hizmete girecek.

 

Uzun yıllar, otel yatırımları yapan, şirketin yönetim kurulu başkanı Şeyhmus Altundağ; “Yaptığımız bu anlaşma ile, Swiss Inn by Continent markasını başta olmak üzere, Continent Worldwide Hotels’e ait tüm markaları Türkiye’de yaymakta, yatırımcı partner ve Master Franchise olarak franchise satış bayisi olmaktan mutluyuz. Continent Worldwide Hotels’in verdiği destek ile Türkiye’nin de franchise otel markaları yaratabileceği ve de hem Türkiye’de hem de uluslararası alanlarda geliştirebileceğini kanıtlamaktayız.”, dedi ve ekledi: “Ayaş, Adana, Mersin, Mardin ve Diyarbakır projelerimiz devam etmekte. Ancak, yeni görüşmelerimiz de var. Ege ve Anadolu’nun diğer şehirlerinde de yakında oteller açacağımıza emin olabilirsiniz.”

 

Continent Worldwide Hotels İletişim ve İçerik Direktörü Gülşah Güler ise: “Daha önce de basın toplantılarında ve bültenlerinde belirtmiş olduğumuz gibi sadece yabancı markalar ile anlaşma yapmış olmanın misafir memnuniyetini yükselten faktör olarak görülmemesi gerektiğini, iyi tesisler açmak için, yerli markaların da faydalı olduğunu, giriş bedelleri, aylık lisans ücretleri gibi ödemelerin, bizim markalarımızda daha uygun bedeller olduğunu tekrarlamak istiyorum. Uygun fiyat, ucuz veya kalitesiz olarak anlaşılmamalı. Halihazırda açık olan tesislerimiz gerek çevrim içi mecralarda, gerekse sözlü olarak aldığımız geri bildirimlerde, çok olumlu yorumlar almakta. Bu da bizim doğru yolda olduğumuzu göstermekte. Türkiye’de ilk tesisimizi açtığımız günlerde 10 yılda 30 otel sloganımızı duyurmuştuk. Bu sayıyı geçeceğimize inancımız tam” açıklamasını yaptı. 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.