Yükleniyor

Continent Worlwide Hotels, AncyrA Hotels & Inns markası ile Suudi Arabistan'da 30 otel açacak

Otel geliştirme, franchise ve yönetim konularında önde gelen Türk şirketlerinden olan, veTürkiye’yi yurt dışında başarı ile temsil eden Continent Worldwide Hotels, ana markası Continent Hotels & Resorts’den sonra, AncyrA Hotels & Inns markasını da Suudi Arabistan pazarına tanıttığını ve başarılı bir kariyere sahip bir otelci olan Fuad Al Filali tarafından yönetilen Dyafat Al Atheel Company ile imzalanan Master Franchise anlaşması ile marka haklarını kullanma ve geliştirme üzerinde mutabık kaldıklarını duyurdu.

Master Franchise anlaşması, Continent Worldwide Hotels'in Orta Doğu'daki iştiraklerinden biri olan Elite Hospitality Group ve Dyafat Al Atheel Company arasında imzalandı. Anlaşma, 2030 yılına kadar orta ve üst orta segmentlerde 30 AncyrA Hotels & Inns otelinin geliştirilmesini ve işletilmesini öngörüyor. Bu iş birliği anlaşması, Suudi Arabistan'da konaklama standartlarını yükseltmeyi, hem iş hem de tatil amaçlı seyahatseverlere uygun ve kaliteli hizmet sunmayı amacı ile imzalandı.

Dyafat Al Atheel Company, Anlaşma şartlarına göre, AncyrA Hotels & Inns markasının kullanım ve pazarlama haklarını 20 yıl süreyle almış oldu. Bu stratejik hamle, Dyafat Al Atheel'in pazardaki iş geliştirme gücünü, markanın güçlü itibarı ve de Continent Worldwide Hotels'in otel yönetimi ve geliştirme konusundaki tecrübelerini birleştirerek, AncyrA markasını bölgede hızla tanıtmaya olanak sağlayacak.

"Continent Worldwide Hotels ve Dyafat Al Atheel Company arasındaki iş birliği, Suudi Arabistan otelcilik sektörü için önemli bir adımı işaret ediyor," diyen Continent Hotels MENA bölgesi CEO’su Shady Boueiry, sözlerine şöyle devam etti; "Bu ortaklık, Suudi Arabistan genelinde kaliteli ve erişilebilir konaklama deneyimleri sunmak için güçlerimizi ve uzmanlığımızı birleştirmemize olanak tanıyor. Ve diğer markalarımızın yeni pazarlara girmesi ve seçkin hizmetlerimizi daha geniş bir kitleye tanıtmamız için bir kapı açıyor."

 

Dyafat Al Atheel Company CEO’su Fuad Al Filali ise şu ifadelerde bulundu: "Dyafat Al Atheel, 1981 yılında kurulmuş, Hac ve Umre hizmetler ve otel yatırımları konusunda uzmanlaşmış deneyimli bir otel geliştirme şirketidir. Şirketimiz, bu alanda ISO uluslararası sertifikası alan ilk Suudi şirket olma ayrıcalığına sahiptir. Mekke ve Medine'de 8.700'den fazla odasıyla, otuz yılı aşkın süredir hacılara hizmet vermekte olan bir firmayız. İstikrarlı çalışmalarımız sayesinde, yatırımlarımızı da her geçen gün çoğaltmaya ve çeşitllendirmeye devam etmekteyiz. Bugün, Dyafat Al Atheel, Mekke ve Medine'de değişik segmentlerde 14 otel yönetmekte ve başarı ile işletmektedir. Bu deneyim, bizi Suudi Arabistan'da otel yatırımında lider bir şirket haline getirdi. Artık yeni markamızı da büyüteceğiz, Planlarımız çerçevesinde, mevcut bazı otellerimizi bu marka altında hizmete sokacağız. Sonrasında ise planlanmış yeni yatırımlarımızı dab u markamız ile açmaya devam edeceğiz. Hedefimiz, Suudi Arabistan’da 2030’a kadar en az 30 AncyrA Hotels & Inns markalı otel açmak ve işletmektir."

 

Continent Worldwide Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Zagikyan da konu ile ilişkin şunları söyledi: "Bugün bizler için önemli bir gün. Geçtiğimiz iki senede Suudi Arabistan'da başlattığımız Continent Hotels & Resorts markasını tanıtma ve yaygınlaştırma yolculuğumuz, bugün Continent markalı açık otellerin bulunması ve açılacak 17 otelimizin daha olması sonucunu bizlere getirdi. Ve yine bugün, Ankara'nın eski isminden esinlenerek yola çıktığımız ve yaygınlaştırmayı hedeflediğimiz AncyrA Hotels & Inns markası, Vietnam ve Endonezya'da toplamda 3 otel ile operasyonlarına devam ederken, yeni bir maceraya çıkıyor ve Orta Doğu'nun en hızlı gelişen ülkelerinden birinde yeni bir hikaye yazmaya hazırlanıyor. Umuyorum ki yakın zamanda birçok yeni açılış haberini vermeye başlayacağız."


Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.