Yükleniyor

Kaan Namlıcı’dan 4 Yeni Lüks Otel Yatırımı

Venue International, Türkiye'de ve Almanya'da lüks otel yatırımlarına hız veriyor. Venue International Kurucusu Kaan Namlıcı, 3'ü Türkiye'de 1'i Almanya'da olmak üzere toplamda 4 yeni otel yatırımı gerçekleştireceklerini duyurdu. Dünya Gazetesi’nden Nurdoğan Arslan Ergün’ün haberine göre Venue International, Vakko ile gerçekleştirdiği lüks otel yatırımlarına yenilerini ekliyor. Şirketin Türkiye'deki cadde mağazacılığı portföyü 250 milyon dolara ulaşırken, kurumsal kiracıları arasında Chanel, Zara, Vakko, H&M, Starbucks ve MAC gibi dünya markaları yer alıyor.


Moxy ile Türkiye'de İlk

Venue, bir süre önce Beyoğlu’nun ikonik binası Afrika Han’ı satın aldı. Venue bu noktada Marriott ile iş birliği içerisinde. Venue International, Türkiye'ye ilk kez global otel markası Moxy'i getiriyor.

Beyoğlu’nun 3 büyük hanından biri olan tarihi Afrika Han’ı satın aldıklarını ve 70 milyon dolarlık yatırımla deneyim oteli yapacaklarını kaydeden Namlıcı, “Afrika Han Türkiye’nin ilk Moxy oteli olacak. Biz hanın tarihi dokusunu bozmadan inşaata devam ediyoruz. Bu otel Beyoğlu’na enerji katacak” dedi. Otelin 2025 başında faaliyete geçmesi planlanıyor.


Almanya'da da Moxy Heyecanı

Moxy ile ikinci otellerini de Almanya’nın Düsseldorf bölgesinde açacaklarını açıklayan Namlıcı, “Yurt dışında ilk projemiz olacak. 130 odalı bir Moxy yapıyoruz. Hedefimiz 2024 sonuna ya da 2025’ilk Ocak-Şubat aylarına yetiştirmek” dedi. Veneu’nun Almanya otel yatırımının tutarı ise 25 milyon dolar.

 

Sultanahmet'te "Turizm Sokağı"

Sultanahmet’te 11 tane bina satın aldıklarını belirten Kaan Namlıcı: “Tarihi Yarımada’da 11 binayı tek otel olarak birleştirip turizm sokağı yapacağız. Çok özel olan bu Taşkonak projesini yılsonuna yetiştirmek istiyoruz. Turizm sokağı için 50 milyon dolarlık yatırım yaptık” paylaşımında bulundu.


Kapadokya'da da Lüks Deneyimi

Venue International, Kapadokya'da 122 odalı bir yer alıp, bunu 60 odaya düşürerek yenilikçi bir otel inşa ediyor. 20 milyon dolarlık olan bu yatırımı 2025'in ilk aylarında açmayı planlıyor. Kaan Namlıcı, “Bugün 80 milyon dolar yatırım yaptığımız Vakko Hotel & Residence ile Nişantaşı’na değer katıyoruz. Vakko ile yüzde 50-50 ortak bir şirket kurduk. Abdi İpekçi’de sahip olduğumuz en değerli binalardan birini otele dönüştürdük. Tüm yatırımı Venue International tarafından yapılan bu proje, bugün yüzde 100’e yakın dolulukla ilerliyor. Dünyada kendi segmentinde benzersiz hizmet veren ne kadar turizm markası varsa, bizim amacımız bu isimlerin Türkiye’de olmasını sağlamak. Bugün itibarıyla turizmde 300 milyon dolarlık bir yatırım büyüklüğüne eriştik” bilgisini verdi.

Kaan Namlıcı, Türkiye'nin turist hedeflerini tutturmasına rağmen gelirde geri kaldığını belirtiyor. "Daha fazla yabancı otel markasının geleceğine, yeni projelerin gelişeceğine inanıyorum" diyor. Nitelikli markalarla turizm gelirlerinin 60 milyar dolardan 100 milyar dolara yükselebileceğini savunuyor.

 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.