Yükleniyor

Daikin FWC-B Dairesel Atışlı Fancoil ile 360 derece konfor

İklimlendirme sektöründe hayata geçirdiği ‘ilk’lerle haklı bir liderliğe konumlanan Daikin, fancoil ünitelerinde geliştirdiği yeniliklerle de sektöre katkı sağlıyor. Daha önce 200 mm’lik FWE-D modeliyle sektörün en ince fancoil ünitesini üretmeyi başaran Daikin, şimdi de 360 derece dairesel hava üfleme kabiliyeti sayesinde ortama homojen sıcak ya da soğuk hava dağılımı sağlayan FWC-B Dairesel Atışlı Fancoil modeliyle konforu mekanlara taşıyor. Dekoratif paneliyle son derece estetik bir tasarıma sahip olan FWC-B Dairesel Atışlı Fancoil, barındırdığı BLDC teknolojisi ile yüksek enerji verimliliği sağlıyor. 23 farklı üfleme alternatifi sunan cihaz konut, ofis, hastane, otel ve AVM gibi alanlarda mükemmel bir çözüm olarak öne çıkıyor.

İnovasyon ve teknoloji alanındaki başarılarıyla sektöre yön veren Japon devi Daikin, otel, ofis, hastane, AVM ve konut gibi alanlarda konforlu bir ortam oluşturulmak için yaygın olarak kullanılan fancoil cihazlarıyla da öne çıkıyor. Bu ürün grubunda farklı seçenekler sunarak kullanıcıya hem teknik hem de maliyet açısından efektif çözümler üreten Daikin, FWC-B Dairesel Atışlı Fancoil modeliyle konfor çıtasını yukarıya taşıyor. 360 derece hava üfleme kabiliyetine sahip olan cihaz, bu sayede ısı dağılımının homojen olmasını sağlıyor. Böylece soğuk hava etkisi yaratmadan konforlu bir üfleme elde edilmiş oluyor. İstenirse bir veya iki kenarı kapatılarak üfleme yapması mümkün olan ve 23 farklı üfleme alternatifi sunan FWC-B Dairesel Atışlı Fancoil cihaz, Eurovent sertifkasına sahip olmasının yanı sıra en son ERP standartlarına da uyum gösteriyor. Cihazda kullanılan BLDC (Brushless (Fırçasız) DC motoru) teknolojisi ise yüksek enerji verimliliği sağlıyor. Modern ve dekoratif bir panele sahip olan FWC-B Dairesel Atışlı Fancoil cihaz iç mekanların estetik çözümlerinde büyük avantaj yaratıyor. Opsiyonel olarak taze hava girişine de sahip olan cihaz, bu seçenekle yüzde 20 taze hava imkanı sağlayarak konfora ve doğru havaya kavuşturuyor.

FWC-B Dairesel Atışlı Fancoil ürün, yıllardır Daikin ürünlerinde kullanılan ‘scirocco’ fanlar sayesinde son derece sessiz çalışıyor. Bu özelliği sayesinde otel, hastane, ofis ve konutlarda mükemmel bir tercih oluşturuyor. Cam önlerine, asma tavan içlerine, tavan altına veya döşeme içlerine konulabilen farklı tiplerdeki fancoil ürünlerin küçük boyutlarda olması hem montaj avantajı sağlıyor hem de kullanıldığı alanlarda estetik çözümlere fırsat veriyor.

 

FANCOIL NEDİR?

Bir su soğutma grubunu, ısı pompası grubunu veya sıcak su ısıtıcısını etkin ve sessiz bir klima sistemine çevirmek için yüksek verimli araçlara ‘fancoil üniteleri’ deniliyor. Bu üniteler hem konutlarda hem de ticari uygulamalarda konforlu bir ortam oluşturulması için etkili bir çözüm aracı olarak öne çıkıyor. Ofis, otel, AVM, hastane ve konutlarda kullanım için ideal bir ürün olan fancoil, hem teknik hem estetik açıdan doğru çözüm sağlıyor. Sektörün öncüsü Daikin hem gizli hem de açık tip uygulamalar için farklı ‘fancoil ünitesi’ seçenekleri sunarak, tüketiciye hem maliyet hem de teknik açıdan avantajlar yaratıyor. Renovasyon çalışmalarının hızını artırdığı günümüzde tüm HVAC sisteminin değiştirilmesi maliyetli bir işlemdir. Fancoil teknolojisi ise belirli bir alandaki iç ortam hava kalitesini en yüksek biçimde sağlayarak verimli ve düşük maliyetli bir çözüm oluşturuyor. Daikin mükemmel konfor seviyeleri sunan, gelişmiş kontrollere sahip, estetik fancoil ünitelerinden oluşan bir ürün gamıyla konut, bina, otel ve ofisler için tasarruf ve teknolojiyi bir arada sunuyor. Cihaz, çok düşük çalışma sesi seviyesiyle de her türlü mekanda kullanım kolaylığı sağlıyor.

 

NEDEN DAIKIN FANCOIL TERCİH EDİLİYOR?

 

·        Kompakt boyutları sayesinde yerden kazandırır.

·        Modbus protokolü üzerinden BMS sisteminin kolayca entegrasyonu yapılabilir.

·        Üstün verimlilik düzeyleri, en iyi konfor ve en düşük çalışma sesi seviyeleri için piyasadaki en iyi çözüm olarak öne çıkar.

·        Geniş seçenek, aksesuar ve kumanda seçenekleriyle ürün esnekliğine sahiptir.

·        Kullanıcıya yüksek konfor sunar.

·        İşletme maliyetlerinde tasarruf sağlar.

·        Zamanlayıcı programlı çalışma moduna sahip kumandası vardır.

 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.