Yükleniyor

Emirates Ve Qantas’tan ortaklıklarının kapsamını genişletme kararı

Qantas ve Emirates, iş ortaklıklarını beş yıl daha uzatacaklarını duyurdu. Bu çerçevede, her iki havayolunu tercih eden yolcular ve bu havayollarının sık uçan yolcuları, Avustralya, Yeni Zelanda, Avrupa ve Birleşik Krallık hattında seyahat ettiklerinde, kapsamlı bir ortak ağa erişim ve ödül niteliğinde milyonlarca koltuk hakkı kazanacaklar. 

Anlaşma, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliğinin Boston’daki Olağan Genel Kurul Toplantısında Emirates Havayolu Başkanı Tim Clark ile Qantas Grubu CEO’su Alan Joyce tarafından imzalandı.

Havayolları, Mart 2023 tarihine kadar ortak çalışma hususunda düzenleyici makamlardan gereken onayları almış durumdalar. Qantas ve Emirates, onaylanan rotalarda fiyatlandırma koordinasyonu, tarifeler, satışlar ve turizm pazarlaması da dahil olmak üzere ortaklıklarının temel unsurlarını 2028’e kadar sürdürmek amacıyla, Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu da dahil ilgili düzenleyici kurumlara başvurarak yeniden izin isteyecekler. Anlaşma tahtında, söz konusu tarihten sonra ilave beş yıl daha seçeneği de içeriyor.

Her iki havayolu birlikte ortaklıkları kapsamında, sık uçan yolcularına, pandemi sırasında artarak birikmiş olabilecek Qantas Puanlarını veya Skywards Miles puanlarını kullanarak 100’den fazla varış noktasına yapacakları uçuşlarda milyonlarca ödül koltuk hakkı sunuyor.

Bu anlaşma sayesinde, Emirates yolcuları, Emirates’in uçuş yapmadığı, Avustralya’daki 55’in üzerinde uçuş noktasına erişebileceklerini, Qantas yolcularının da, Emirates Havayolu ile Dubai’ye ve oradan Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da Qantas’ın uçuş yapmadığı 50’nin üzerinde kente noktaya ulaşma imkânına sahip olacakları anlamına geliyor.

Qantas ve Emirates’in, COVID-19’un işleri üzerindeki etkisini geride bırakmaya çalıştıkları şu dönemde, bu ortaklık, her iki hava yolu şirketi için de finansal açıdan karlı bir birliktelik sağlıyor.

 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.