Yükleniyor

EMITT, Etkinlik Programı ile Sektöre Yön Verecek!

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, her yıl 40.000’e yakın sektör profesyonelini, dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni seyahat fırsatlarından faydalanmak isteyen turistleri ağırlıyor.

 

Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan EMITT, 8-11 Şubat 2023 tarihleri arasında dünya turizm profesyonellerini ve tatil tüketicilerini 26’ncı kez

İstanbul’da ağırlayacak. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak fuar, turizm sektörünün yeni gündem maddelerinin de tartışıldığı bir platform olarak misyonunu sürdürmeye devam edecek. 

 

ICA Events tarafından TUROFED ve TTYD iş ortaklığında düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, kapılarını 26. kez sektör profesyonellerine ve seyahatseverlere açacak. Türkiye’nin turizm ekosistemine önemli katkılar sağlayan Fuar, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TOBB, Türk Hava Yolları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından destekleniyor. 

 

Firmaların iş hacimlerini arttırma olanağı bulacağı fuarda, daha verimli görüşmeler yapılabilmesi adına B2B randevu sistemi geliştirildi. Bu sayede fuar katılımcıları hosted buyer’lar (davetli tur operatörü) ve davetli influencerlarla önceden randevulaşarak görüşme imkanına sahip olabilecekler. EMITT bu yıl; Fransa, Rusya, Tunus, Kanada, İspanya, İngiltere, ABD, İsviçre, İran, İtalya, Yunanistan, Hindistan, Filipinler ve Azerbaycan’ın da içinde olduğu 56 ülkeden 300’ e yakın davetli tur operatörünü ve influencerı ağırlıyor.

 

Turizm sektörünün 2019 yılı rakamlarına ulaşmayı hedeflediği bu yıl, Türkiye açısından yeni hedefleri de beraberinde getiriyor. Türkiye, 2023 yılında 60 milyon turist ve 56 milyar dolar turizm gelirine ulaşmayı planlarken, tüm bu gelişmeler ve beklentiler çerçevesinde, hedefleri iyi okumak ve doğru içerikleri ilgili profesyonellerle buluşturmak adına EMITT, fuarla eş zamanlı yürütecek zengin bir etkinlik programı hazırladı.

 

COVID-19 sonrası değişen tüketici davranışları, seyahat araçları, rezervasyon uygulamaları ve hizmet servislerinin farklılaşmasıyla birlikte EMITT, pazarın taleplerini karşılamak, en önemlisi de seyahatte güveni geri kazanmak adına endüstrinin gelişimini iş odaklı etkinlikleri ile gündem başlıklarına taşıyor. Turizmin gündemine ışık tutan konular çerçevesinde uzman konuşmacıları katılımcılarla buluşturacak. 

 

Başta sürdürülebilirlik olmak üzere, sağlık ve wellness turizminde Türkiye’nin vizyonu ve çalışmaları, müşteri deneyimini geliştiren çığır açacak teknolojik uygulamalar, kültürel mirasımızın tanıtımı ve marka çalışmaları, eko, agro ve gastro turizm konusundaki iyi örnekler, EMITT 2023 Etkinlik Programı’nın ana başlıklarını oluşturacak.

 

EMITT etkinlikleri, pek çok iş birliği fırsatı yaratmanın yanında, sektöre gerçekçi bir gelecek vizyonu göstererek, sürdürülebilir turizm yatırımları ve projeler için yol gösterici rol oynayacak. Turizm sektörünün gündemi etrafında şekillenen EMITT, çevre duyarlılığı, dijitalleşme, markalaşma, sürdürülebilirlik ve sektöre yön veren firmaların pek çok inovatif projesinin ve fikirlerinin paylaşıldığı lider bir fikir ve bilgi paylaşım platformu olacak. 

 

EMITT 2023 Etkinlik Programı’nın konu başlıkları şöyle;

  • Başkanlar Oturumu: Fikir Önderleri 2023 Turizm Öngörülerini Açıklıyor
  • Sürdürülebilir ve Sorumlu Turizm 
  • İhracat Stratejisinde Sağlık Turizmi Planı
  • Sektörün Yükselen Güçleri Eko-Agro-Gastro Turizm
  • Destinasyonları Klişelerin Ötesine Geçiren Influencer Stratejileri
  • Hedef Kitlenizle İlişki Kurmanın İpuçları: Özel Müşteri Deneyimleri Yaratmak
  • Metaverse: Turizm Kaynaklarını Genişleten Deneyim
  • Tatil Tasarlayanlar ve Planlayanlar için Seyahat Teknolojileri 
  • Farklı Destinasyon Keşifleri: İtalya, KKTC, Brezilya, Rusya ve Maldivler


Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.