Yükleniyor

Fenix Center Projesi, Swissotel Residance ve Swissotel Living markalarını Antalya’ya getiriyor

Fenix Yapı, Accor Grubu ile yaptığı iş birliğiyle, Swissotel Residance ve Swissotel Living markalarını, Fenix Center Projesi ile Antalya’ya getiriyor. Akdeniz’in en büyük projelerinden biri olarak gösterilen, Konyaaltı Plajı Bölgesinde, 850 milyon TL yatırım bedeli olan ve Antalya’yı, ‘En Lüks’ segmentte tatil ve yaşam destinasyonu yapmayı hedefleyen Fenix Center projesinin yapımı devam ediyor.  Yapı, ilk olarak projede yer alan rezidansların lüks otel konseptinde işletilmesi için Accor Grubu bünyesindeki Swissotel Living ile anlaşma imzaladı. Lüks markalardan oluşan ‘Fashion Mall’un işletmesini de global çapta hizmet veren öncü Ticari Gayrimenkul şirketlerinden Fiba Commercial Properties üstlendi. Projenin teras bölümünde ise Mehmet Gürs ve Cihan Çetinkaya ile restoran projesi yer alacak.

“Antalya’da yaşayacak ya da tatile gelecek olanlara lüks segmentte tatil anlayışını hissettireceğiz.” 

Fenix Center’ın tanıtım basın toplantısı Fenix Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Mavi’nin ev sahipliğinde Akra Hotel’de yapıldı. Eyüp Mavi, “Fenix Center ile Antalya’da yaşayacak ya da tatile gelecek olanlara, lüks segmentte tatil anlayışını hissettireceğiz. Projemiz ayrıca alışveriş için gelecek olanlara da dünyanın en iyi perakende firmalarının yanı sıra ve gurme markalarıyla farklı bir konsept sunuyor. Fenix Center, hem çevre yolu ana bağlantı noktasına hem de Batı Antalya tatil beldelerine olan mesafesiyle alternatifsiz bir lokasyonda bulunmanın avantajını yaşatacak” açıklamasını yaptı.

Fenix Center Projesi’nin, Akdeniz Bölgesi’nde yapılan en büyük yatırımlardan biri olduğunu belirten Mavi: “Fenix Center, 2’nci etabıyla birlikte toplam 108 bin metrekare kapalı inşaat alanıyla Akdeniz’in en büyük projelerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Toplamda 850 milyon TL yatırım bedeliyle ekonomiye katkı sağlayan proje inşaat sektörünün durgun olduğu bir dönemde yapılması nedeniyle ayrıca önem taşıyor. Projenin bir diğer özelliği ise Türkiye’ye döviz girdisi sağlaması. Satışların yüzde 95’i tamamlanan Fenix Center, ağırlıklı olarak yabancıya satış yapılarak ülkemize döviz ve yatırım getiren bir proje olarak da farkını ortaya koyuyor.” paylaşımında bulundu. Antalya’nın Kemer, Göynük ve Tekirova yönü üzerinde şehrin ‘Batı Giriş Kapısı’ konumunda bulunan proje hakkında Eyüp Mavi, projenin rezidans bölümünde Accor Grubu işbirliğinde Swissôtel, Swissotel Living markasıyla rezidanslara da otel hizmeti verileceğini belirterek, “İsteyen müşterilerimiz rezidanslarını otelin işletmesine vererek çok daha fazla gelir kaynağı oluşturabilecek, zamanla yaptıkları yatırımın ne kadar mantıklı olduğunu göreceklerdir” ifadesini kullandı.

“Otelimizi 2023 yılının Haziran ayında hizmete açacağız”

Fenix Center’ın ilk 6 katının otel olacağını, kalan katların ise residence olacağını açıklayan Eyüp Mavi, “Swissotel gibi bir markanın şu ana kadar Antalya’ya gelmemesi bence büyük bir eksiklikti. Çok güzel bir işbirliğine imza atarak Swissotel’i Antalya’ya getiriyoruz. Turizmin başkenti Antalya’ya ve turizme alternatif yaratmaya çalışıyoruz. Otelimizi 2023 yılının Haziran ayında hizmete açacağız” dedi.


“Fenix Center, ülkemize döviz getiren ‘bacasız fabrika’ niteliğinde bir projedir.”

Fenix Center’da hizmet verecek AVM için Eyüp Mavi : “Projenin AVM alanları, açılır kapanır çatı sistemleriyle hem yazın hem de kışın tercih edilebilecek. ‘Fashion Mall’ konseptiyle ayın belli günlerinde bünyesinde barındırdığı markaların defileleri yapılacak. Antalya’da moda rüzgarı estirerek, bu konuda ne kadar iddialı olduğumuzu ortaya koyacağız. Fiba CP işbirliği ile birçok dünya markasını Antalya’ya getiriyoruz, özellikle bulunduğumuz alandan yılda 7 milyon turist havalimanı dönüş yolunda geçmekte ve getirdiğimiz birçok markayı hem Antalyalılara hem de turistlere sunarak, bu farkı yaşatmak istiyoruz. AVM’mizde alanında, dünyada tanınan birçok gurme markasını da getirmiş olacağız. Fenix Center, ülkemize döviz getiren ‘bacasız fabrika’ niteliğinde bir projedir.” şeklinde konuştu. 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.