Yükleniyor

İzmir’de gerçekleşen iki fuar, 58 bine yakın ziyaretçiyi ağırladı

TTI İzmir 16. Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi ile TTI İzmir Outdoor Kamp, Karavan, Tekne, Outdoor ve Ekipmanları Fuarı'nı 57 bin 955 kişinin ziyaret ettiği bildirildi.

İZFAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, üç gün süren TTI İzmir 16. Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi, 959'u yabancı, 35 bin 502 ziyaretçiyi ağırladı.

Doğaseverlerin ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla bu yıl ikinci kez düzenlenen, 4 gün süren outdoor kamp, karavan, tekne, outdoor ve ekipmanları fuarını ise 22 bin 453 kişi gezdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti belirterek, şunları kaydetti:

"Fuarımızda şehirler kendi kültürlerini ve turizm faaliyetlerini tanıtırken bir tarafta da profesyonel ziyaretçiye yönelik bir bölümümüz vardı. Bu bölümde profesyonel ziyaretçiler otelleri, acenteleri, turizm sektöründe faaliyet gösteren her türlü katılımcı firmamızı ziyaret edip ticari iş anlaşmaları yaptı. Ayrıca, sağlık turizmi ve kruvaziyer turizmi özel bölümlerimiz de yer aldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da turizm sektörüne ilham olacak etkinlikler, özel oturumlar düzenledik, yurtiçi ve yurtdışından önemli konuşmacıları ağırladık."

TÜRSAB Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Nazilli ise ulusal ve uluslararası turizm profesyonellerini bir çatı altında buluşturan TTI İzmir Fuarı'nı, dünya çapında iş anlaşmalarının yapıldığı bir turizm borsasına dönüştürme hedefiyle bu yıl biraz daha geliştirdiklerini kaydetti.

 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.