Yükleniyor

Network Altyapısını Yeniledi

Antalya Side’de yer alan Club Turan’ın iki otelinin network altyapısı TP-Link ürünleriyle yenilendi. Otel odalarında kullanılan duvar tipi erişim noktalarıyla, her odada hem kablolu hem kablosuz güçlü bir ağ bağlantısı sağlandı.

 

Kurumsal ağ çözümleriyle başta turizm sektörü olmak üzere pek çok farklı sektörde başarılı ağ projeleri gerçekleştiren TP-Link®, referansları arasına Antalya Side’de faaliyet gösteren Club Turan otellerini de ekledi. Hotel Turan Prince ve Club Turan Prince World otellerinin ağ (network) altyapısı, TP-Link’in kurumlara pek çok avantaj sağlayan çözümleri kullanılarak yenilendi.

 

Kurumsal ağ projelerinde uzman çözüm ortaklarıyla birlikte çalışan TP-Link, bu projede HBF Güvenlik şirketiyle projeyi gerçekleştirdi. Her iki otelde hem iç mekanda hem dış mekanda güçlü Wi-Fi bağlantısı sağlayan bir ağ altyapısı kuruldu. Bunun için TP-Link’in ürün kurulumundan yönetimine kurulumlara pek çok avantaj sağlayan Omada serisi erişim noktaları tercih edildi.

 

Odalarda şık görünüme sahip olan duvar tipi erişim noktaları kullanıldı. Bu projede kullanılan EAP225-Wall model erişim noktaları, priz şeklinde tasarıma sahipler ve hem kablosuz hem de kablolu bağlantı desteği sunuyorlar. Kolayca duvara monte edilen ürünler sayesinde odalarda güçlü ve kesintisiz bir WiFi bağlantısı sağlanmış oldu. Ayrıca her EAP225-Wall üzerinde yer alan üç adet Ethernet girişine kablo ile ağa dahil olan cihazlar bağlanabiliyor. Bu da kablolu bağlantı için ayrıca kablo çekme sorunu ve maliyetini ortadan kaldırdı.

 

Dış mekanlarda da güçlü internet sağlandı

Her iki otel, geniş dış alanlara sahip. Havuzdan plaja, oyun ve yeşil alanlara değin tüm dış mekanda da iç mekanlarda olduğu gibi kesintisiz ve güçlü bir internet bağlantısı gerekiyordu. Bu nedenle dış mekanlar EAP225-Outdoor erişim noktalarıyla donatıldı. Bu sayede otellerin açık alanlarında hem güçlü, hem kapsama alanı geniş hem de güvenli şekilde WiFi’a erişilebilir olundu.

 

Her iki otelin ağ yenileme projesinde ayrıca TP-Link’in zengin ağ anahtarı (switch) ailesinden 24 portlu SG342P modeli tercih edildi. Böylece güçlü bir ağ omurgası oluşturuldu ve tüm ağ tek bir merkezden yönetilebilir hale getirildi.

 

TP-Link, sürekli genişleyen güçlü kurumsal ürün ailesi, deneyimli işortakları ile kurumlara avantajlı ağ projeleri sunmaya devam ediyor. 

 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.