Yükleniyor

Radisson Otel Grubu, yeni ortak markalı otelleri ve özel "Çin’e Hoş Geldiniz" olanaklarıyla Çin'den gelen misafirlerini karşılıyor

Radisson Otel Grubu, otel sahipleri ve hissedarları Jin Jang International ile birlikte Çin'den gelen misafirler için evlerinden uzakta bir konaklama deneyimi sunmayı amaçlayan "Guan Xin"(Çin’e Hoş Geldiniz) programını duyurdu. Bu program, ortak markalı otellerin sayısını artırarak ve yeni özel olanaklar sunarak Çinli misafirlerin memnuniyetini artırmayı hedefliyor. 2019'daki lansmanından bu yana, Radisson Otel Grubu, 2024 yılında EMEA bölgesinde seçili Radisson Blu ve Radisson Collection otelleriyle sekiz yeni ortak markalı otelin lansmanını gerçekleştirecek.

 

Sektör uzmanları, 2023'teki yurt içi turizm patlamasının hemen ardından Çin çıkışlı turizmin katlanarak büyümesi açısından 2024'ün kilit öneme sahip bir yıl olacağını öngörüyor. Skift'e göre "2023 Çin'in dünyaya yeniden açıldığı yıl olurken 2024 yurt dışı turizminin büyüdüğü ve pekiştiği bir yıl olacak." [1] Varlıklı Çinli gezginler Asya içi kısa mesafeli destinasyonlara kıyasla başta Fransa, Birleşik Krallık, Almanya ve İtalya olmak üzere AB destinasyonlarına büyük ilgi gösteriyor (%13)[2] ve 2024 yılında da ihtiyaç, zevkleri ve kültürel tercihlerini karşılayan özel olanaklarla seyahat etmeye devam edecekler.[3]

 

2019 yılında Radisson Blu Hotel, Frankfurt'taki ilk ortak marka lansmanın ardından Radisson Otel Grubu; 2024 yılında EMEA bölgesi genelinde Fransa, Belçika, Norveç, İsveç ve Hollanda pazarlarındaki Radisson Blu ve Radisson Collection markalarıyla ek olarak sekiz ortak markalı otelin lansmanını gerçekleştirecek: Radisson Collection Grand Place, Brussels; Radisson Blu Scandinavia Hotel, Oslo; Radisson Blu Royal Garden Hotel, Trondheim; Radisson Blu Hotel, Tromsø; Radisson Blu Royal Viking Hotel, Stockholm; Radisson Blu Hotel, Amsterdam; Radisson Blu Hotel, Milan ve Radisson Blu Hotel, Nice.

 

Tüm bu ortak markalı otellerde Çin'den gelen misafirlere kendilerini evde hissetmeleri için özel olarak tasarlanmış ve seçilmiş bir dizi özellik ve olanak sunulacak. Bu yeni olanaklar, Çince menülerden Chinese UnionPay kartlarıyla ödeme yapma imkanına kadar misafir deneyimini kapsayacak. 2024 yılının sonunda çevrimiçi ödemelerde WeChat Pay ve AliPay seçeneği de kullanıma açılacak. Ortak markalı otellerdeki misafir odalarında çay için demlikler, seçkin Çin çayları ve Çin kanalları gibi kişiselleştirilmiş dokunuşlar ve Çince konuşan gezginlere yönelik olarak congee ve noodle gibi geleneksel tariflerin yanı sıra bir dizi yeni yiyecek ve içecek seçeneğiyle günlük kahvaltı servisinin bir parçası olarak özel menü seçimleri de hazırlanıyor. Bu özel hazırlıklar, Çin'den gelen gezginler için tasarlanmış olup, diğer uluslararası gezginler için mevcut zengin olanaklara ek olarak İngilizce ve diğer birçok dilde sunulacak.

 

"2024 yılında Çin'den gelen ve Çin Yeni Yılı için benzersiz uluslararası deneyimler arayan gezginlerde güçlü bir artış görmeye başladık. Yabancı ülkelerin vizelerinin giderek daha erişilebilir hale gelmesi ve uluslararası uçuş rotalarının artmasıyla birlikte Çin'den EMEA bölgesine gelen gezginler bakımından uzun süredir beklenen dönüşü göreceğimizi umuyoruz. Kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlayacak yeni Guan Xin programımızla birlikte daha fazla Çinli gezgini ağırlamayı dört gözle bekliyoruz," diyor Radisson Otel Grubu  Ticari Başkanı Eric De Neef.

 

Radisson Otel Grubu, ortak marka programının yanı sıra "Guan Xin" programını EMEA bölgesinde bulunan ve otel misafirlerinin ihtiyaçları ve beklentilerine göre katılmak isteyen diğer Radisson Otel Grubu otellerinde de sunacak. Şu anda EMEA bölgesinde yaklaşık 20 otel, Çinli misafirlere standart "Guan Xin" programını sunuyor.
Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.