Yükleniyor

Senkron Yazılım Ekibine Üst Düzey Transfer

Teknoloji ve yazılım sektöründe pazarlama, iletişim ve marka itibarı oluşturma konusundaki uzmanlığıyla tanınan Gözde Ok, Senkron Yazılım ekibine dahil oldu.

 

25 yılı aşkın süredir teknoloji ve yazılım sektörünün farklı şirketlerinde pazarlama ve iletişim departmanlarındaki uzmanlığıyla tanınan Gözde Ok, 1996’da kurulan ve dikey sektörler için Lapis, Havlumat, Kargopark ve Senyonet gibi yazılımları geliştiren Türkiye’nin en köklü yazılım şirketlerinden Senkron Yazılım’ın ekibine Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü olarak dahil oldu. Pazarlama departmanını genişletmeyi hedefleyen Senkron Yazılım, Türkiye’nin yazılım ihraç eden ve yazılım ekosistemini global arenada büyüten şirketler arasındaki yerini sağlamlaştırmayı hedefliyor.

 

“Hedefimiz Yerli Yazılım Ekosistemini Genişletmek”

 

Gözde Ok’un ekibe dahil olmasından büyük bir heyecan duyduğunu belirten Senkron Yazılım CEO’su Erdal Özkan, “Senron Yazılım olarak 26 yıllık köklü bir teknoloji firmasıyız. Geldiğimiz noktada dikey sektörlere yönelik yenilikçi ürün ve çözümlerimizle hizmet veriyoruz. Bugüne dek mükemmeliyetçi hizmet anlayışımız ve müşteri odaklılığımız nedeniyle fazlasıyla işimize odaklanmış ve yaptığımız işlerin iletişimi konusunda çok proaktif olmamıştık. Artık yalnızca yerli pazara hitap etmememiz, yurt dışına da yazılım ve teknoloji ihraç eden bir firma olarak konumlanmamız ve geliştirdiğimiz inovatif ürünleri doğru şekilde anlatma ihtiyacı bize pazarlama ve iletişim tarafında daha aktif olmamız gerektiğini gösterdi. Bu nedenle 2022 yılının başında pazarlama departmanını genişletme hedeflerimiz doğrultusunda sektörün deneyimli ismi Gözde Ok’u, Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörlüğü görevine getirdik. 2022 yılının Senkron Yazılım açısından satışları yurt içinde ve dışında artırmak kadar bir pazarlama ve iletişim yılı olacağını şimdiden rahatlıkla söyleyebilirim.” açıklamasında bulundu. Senkron Yazılım, deneyimli ismin ekibe katılmasıyla beraber hizmetlerini yurt dışına daha çok ihraç ederek yerli yazılım ekosistemini genişletmeyi hedefliyor.

 

Gözde Ok Kimdir?

 

İzmir doğumlu olan Gözde Ok, lise eğitimini Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve TV Bölümünden alarak mezun olmuştur. Kariyerine TV haberciliği ile başlayan Gözde Ok, sırasıyla Kanal E, IDG ve Doğan Burda Rizzoli Dergi Grubu’nda yayıncılık sektöründe çalışmıştır. 2001 yılında Alcatel’de Pazarlama İletişimi Müdürü olarak bilişim sektörüne adım atmış ve uzun yıllar ulusal ve uluslararası bilişim, telekom ve fintech şirketlerinin pazarlama ve kurumsal İletişim yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. Ok, Mikro Yazılım’daki görevinin ardından son olarak yine bir fintech şirketi olan Tam Finans’ta Pazarlama ve Kurumsal İletişim Yöneticisi olarak görev almıştır. Gözde OK, uluslararası arenada 1 ürün konumlandırma ödülünün yanı sıra pazarlama ve kurumsal iletişim alanında başarılı isimler kategorisinde 3 yurt içi ödüle layık görülmüştür.

 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.