Yükleniyor

Şöhret Pakiş, Dünya Su Parkları Birliği ‘’Executive Board Award’’ Ödülünü Aldı

Merkezi, Amerika Birleşik Devletleri olan, Dünya Su Parkları Birliği (World Waterpark Association, ABD) tarafından verilen ve su parkı sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan ‘’Executive Board Award’’ ödülüne, bu yıl Şöhret Pakiş layık görüldü.


Avrupa kıtasından ve Türkiye’den bu ödüle layık görülen ilk kadın yönetici Şöhret Pakiş oldu

‘’Executive Board Award’’ ödül töreni, 5 Ekim 2022’de, ABD’nin Nevada eyaletindeki, Las Vegas kentinde, Caesars Forum Konferans Merkezi'ndeki Dünya Su Parkları Birliği fuarına eş zamanlı olarak gerçekleşti. Büyük bir ilgi gören ödül töreni, Disney, Universal, gibi önde gelen Amerikan parklarının üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti. Şöhret Pakiş’e bu özel ödülü, Dünya Su Parkları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Andrew Chafatelli ve Dünya Su Parkı Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Chris Landgrave takdim etti.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Pakiş, “''Bu prestijli ödülü almaktan son derece onur duyuyorum. Gerçekten tüm kalbimle sevdiğimi söyleyerek diyebilirim ki; bu her zaman hedefimdir - kalpten liderlik etmek'' ifadesini kullandı. “Dünyanın her yerinden harika insanlarla, harika projeler üzerinde çalıştığım birçok fırsat için, inanılmaz derecede minnettarım” diyen Pakiş; “Bu fırsatları hazinem olarak görüyorum. Önümüzdeki yıllarda tüm deneyimlerimi ve geliştirdiğim güçlü bağlantı ağımı, tüm sektöre hizmet etmek için kullanmayı umuyorum.” paylaşımda bulundu.

Amerika merkezli ve tüm yönetim kurulunu Amerika’nın en mühim tema ve su parkı işletmecilerinin ve tasarımcılarının oluşturduğu, Amerikalı özel bir jüri tarafından belirlenen ‘’Executive Board Award’’ ödülü, her yıl su parkları ve rekreasyon alanında anlamlı değer ve katkıda bulunan ve özel başarı gösteren kişi veya kuruluşlara verilmektedir. Bugüne kadar bu prestijli ödüle, Avrupa’dan ve Türkiye’den layık görülen ilk kadın yönetici Şöhret Pakiş oldu. Ödül bugüne dek Amerika dışında, sadece Çin’e gitmişti.


Şöhret Pakiş Polin Waterparks'ta Pazarlama ve İletişim Direktörü olarak görev yaptığı süre boyunca şirket, 110 ülkede projeler gerçekleştirdi

Pakiş, profesyonel kariyeri boyunca, Pfizer İlaç Şirketi'nin İK Departmanında, Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdür olarak çalıştı. Bir süre sonra ailesinin işi olan Polin Waterparks'a katılmak için, Pfizer'den ayrıldı ve tüm İK, pazarlama ve satış departmanlarını yönetti. 20 yıl boyunca rekreasyon sektöründe çalışan Pakiş, odağını yalnızca pazarlama ve iletişime çevirdi. Polin Waterparks'ta Pazarlama ve İletişim Direktörü olarak görev yaptığı süre boyunca şirket, 110 ülkede projeler gerçekleştirdi. Yıllar boyunca şirketin güçlü bir iletişim ağı geliştirmesine yardımcı oldu ve dünyanın her yerinden insanlarla tanıştı. Bu süre zarfında Pakiş, pazar araştırması yapan bir ekipte çalıştı ve pazar dinamiklerini yakından takip etme şansı buldu.


Şöhret Pakiş, nörorekreasyon alanındaki ilk nicel çalışmayı geliştirdi

Her zaman yeni bilgiler arayan Şöhret Pakiş, geçtiğimiz günlerde Dr. Sinan Canan'ın “AçıkBeyin Belgeselleri” dizisine katıldı. Su kaydırakları ve uygulamalı sinirbilim arasındaki bağlantı üzerine araştırmalara öncülük eden Pakiş, nörorekreasyon alanındaki ilk nicel çalışmayı geliştirdi. Nörorekreasyon olarak adlandırılan bu yeni fenomen, rekreasyon ve nörobilim arasındaki ilişkiye dair yeni bir kavram ve/veya araştırma alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Rekreasyon ve sinirbilim arasındaki olası ilişki üzerine yapılan son çalışmalar, davranışsal, fonksiyonel, fizyolojik ve nörokimyasal etkiler açısından rekreasyonun anlaşılmasına büyük katkı sağlama potansiyeline sahiptir.

 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.