Yükleniyor

“Swiss Inn Express by Continent, Biga” Çanakkale’de hizmet vermeye hazırlanıyor

Türkiye’yi yurt dışında başarı ile temsil eden ve yurt dışında en hızlı büyüme ivmesine sahip olan otel markalarını bünyesinde bulunduran franchise ve yönetim firması Continent Worldwide Hotels, Türkiye içinde de hız kesmeden büyümeye devam ediyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Master Realtor gayrımenkul ve iş geliştirme firması ile 10 lokasyon 10 otel anlaşması imzalayan ve Ilgın, Konya’da resort ve termal otel projesine başlayan Continent Worldwide Hotels, bu anlaşmanın haricinde münferit yatırımcılarla da yeni projelere imza atmaya devam ediyor.

 

Bursa’da faaliyetlerine devam eden BTG İnşaat ile yapılan anlaşma çerçevesinde, Biga, Çanakkale’de inşaatına devam edilen 38 odalı butik otel projesi, Continent Worldwide Hotels’in ‘Swiss Inn by Continent’ markasının bir segmenti olan, ‘Swiss Inn Express’ markası ile hizmete girecek. 38 odanın yanı sıra, bünyesinde bir de ‘Coffee Shop’ bulunduracak olan tesis, kahve severlerin ziyaretine açık, otelden bağımsız bir girişe de sahip olacak.

 

Proje yönetimini Platform Hotel Solutions, mimarlık ofisi ve otel konsept çözüm ortaklığı firmasının yaptığı tesis, Şubat 2024 tarihinde faaliyete hazır hale gelmiş olacak.

 

BTG İnşaat Yönetim Kurul Başkanı, Berat Göral, “Projemiz devam ederken, marka görüşmelerine başladık. Görüştüğümüz markalar arasında, iş yükümüzü hafifleten, aklımıza en yatan ve gayet yatırımcı dostu bir yaklaşımda bulunan, otelcilik sektörüne girdiğimiz bu ilk projemizde bıze bu yolda beraber yürüyebileceğimizi, emin ellerde olacağımızı hissettiren, tek firma Continent Worldwide Hotels oldu. Otelimizin kapasitesine de hem uygun hem de çekici bir marka olan Swiss Inn Express’i önerdiler. Bu bağlamda, iyi bir anlaşma ile, güvenilir bir partner bulduğumuz için sevinçliyiz” açıklamasında bulundu.

 

Continent Worldwide Hotels, Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Zagikyan ise yaptığı açıklamada, Swiss Inn Express, Biga, bizler için son derece önemli bir proje ve lokasyon. Biga ve çevresindeki otel ihtiyacı ve markalı otel sayısının yok denecek kadar az olması itibarı ile, bu şehirde açılacak olan bir Swiss Inn markalı otelimiz olmasından dolayı da çok mutluyuz. Son yıllarda, yaptığımız çalışmalar sonucunda yurt dışında özellikle de Orta Doğu’da çok büyük bir ivme kazandık. An itibarı ile bölgede 1300’den fazla odaya sahip olduğumuz şehir otelciliği kategorisinde, Orta Doğu’da en hızlı büyüyen tek Türk otelcilik şirketiyiz. Bu gelişmelerin haricinde Türkiye’de de büyümek bizi mutlu ediyor” dedi.

Zagikyan, açıklamasına şu şekilde devam etti “Misafir Sadakat Programımız ve üyelerimizin de çoğu yine Orta Doğu ülkelerinden. Türkiye’de açmaya devam ettiğimiz otellerimiz de bu programın faydalarını görecekler. Orta Doğu bölgesinden Türkiye’ye ziyaretler oldukça yüksek oranda. Tesis sayılarımızın da Türkiye’de hızla artmaya başladığı şu dönemlerde, yatırımcılarımız ile olan şeffaf ilişkimiz, yatırımcı dostu politikamız, tesislerin inşaatları ve kuruluş safhasında verdiğimiz danışmanlık destekleri, şu anda Türkiye’deki hiçbir markanın daha önce vermediği bir ‘one stop shop’ hizmet şekli... Bu sayede çok daha hızlı büyümeye devam edeceğimize eminiz.”


Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.