Yükleniyor

Tatilbudur, Cumhuriyetimizin 99. Yaşında, Minnet ve Saygı İçin Özel Bir Tur Düzenliyor

Türkiye’nin bağımsızlık ve demokrasi mücadelesinde mutlak başarı ile zafere ulaştığı Cumhuriyetin ilanı bu yıl 99. yaşını kutluyor. Türkiye’nin değerli turizm bölgelerinde keyifli tur deneyimlerine aracılık eden Tatilbudur.com; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın coşkusu için rotayı ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin adresi Ankara, büyük destanların şehirleri Çanakkale ve Samsun’a çevirdi. Türkiye’nin her yerinden ziyaretçilerin bir araya geleceği tarihin yakın tanığı şehirlere yapılacak turlar yüzde 10 indirimle misafirlerini bekliyor. 

Yurt içinde ve yurt dışında değerli turizm destinasyonlarında keyifli tur ve tatil deneyimlerine aracılık eden Tatilbudur.com rotasını bu kez Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılı için oluşturdu. Türkiye’nin ilk meclis binasının açıldığı, her özel günde milyonlarca misafiri ağırlayan Anıtkabir’in olduğu Ankara, büyük bir kahramanlık öyküsünün yazıldığı Çanakkale ve Bandırması’yla Karadeniz incisi Samsun için turlar hazırladı. Doyurucu tarihiyle bu kültür turları gündelik yaşamın yoğunluğuna keyifli bir mola olurken aynı zamanda minnet ve saygı için manevi doyum da sağlıyor. Profesyonel tur rehberlerinin öncülüğünde gerçekleştirilen tarihin yakın tanığı 29 Ekim Turları Tatilbudur.com’da %10 indirim ve taksitlendirme gibi ödeme kolaylıklarıyla ziyaretçilerini bekliyor. 

Ata’nın Huzuru Milyonlarca Ziyaretçiyi Ağırlamaya Hazırlanıyor 

Ankara Ulus’ta bulunan, Cumhuriyetin ilanı ile 29 Ekim 1923’te açılan ilk meclis binası, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Müzesi, Cumhuriyetin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün huzuru Anıtkabir, Ata’nın kabrinin önünde bulunan pencerenin tam karşı manzarasında olan Ankara Kalesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Etnografya Müzesi ziyaret ediliyor. Etnografya Müzesi’nde Ulu Önder’in Sarayburnu’ndan Yavuz Zırhlısıyla İzmit’e oradan da özel bir trenle Ankara’ya gelen na’şının 21 Kasım 1938’ de konulduğu yer olan katafalkı görerek, Anadolu’da sosyal yaşam örneklerinin görüldüğü müze keşfediliyor. Bu kültür ve tarih kokan keyifli yolculuk panoramik şehir turu ile devam ediyor. Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi, Ata’mızın özel eşyalarının sergilendiği bölüm, Panorama ve yağlı tablolarla Çanakkale Muharebeleri ve Kurtuluş Savaşı’nın anlatıldığı bölüm, ayrı ayrı galerilerde Milli Mücadele ve devrimlerin anlatıldığı bölüm, Atatürk’e ait kitapları ve el yazılarını görülerek tur tamamlanıyor. 

Kurtuluş Mücadelesinin Yapı Taşı Çanakkale 

Kilit Bahir Kalesi, Namazgâh Tabyaları, Seyit Onbaşı Heykeli, Soğanlı Dere ve Sahin Dere Şehitlikleri, Şehitler Abidesi yanındaki Meçhul Asker Kabri, yabancı askerlerin mezarı ve anıtları, Seddülbahir, İngiliz çıkarma noktaları, Kahraman Yahya Çavuş ve askerlerinin şehitliği ve anıtı Cumhuriyet’in 99.yaşında ziyaretçilerini bekliyor. Salim Mutlu Özel Harp Anılar Koleksiyonu Müzesi görülebilir,Mehmetçiğe Saygı Anıtı, 57.Alay Şehitliği, Conkbayırı bölgesi gerçek siperler, Mustafa Kemal Atatürk'ün 25 Nisan 1915 günü kara muharebelerine başladığı 261 rakımlı tepe, Conkbayırı Mehmetçik Zafer Kitabeleri, Atatürk'ün saatine misket kurşununun çarptığı yer, Yeni Zelanda anıtı, Atatürk’ten sonra Anafartalar grup komutanı olan Fevzi Çakmak’ın kardeşi Şehit Üst.Nazif Çakmak’ın mezarı gibi tarih kokan noktalar keşfedilebilir. 

Bandırma Vapuru ve Atatürk Onur Anıtı ile Samsun 99. Yıl Coşkusuna Hazır 

19 Mayıs 1919'da Atatürk’ ün Kurtuluş Savaşı' nı başlattığı, Samsun' un simgesi haline gelen ve Avusturyalı Heykeltıraş H. Kriphel' e 1931 tarihinde yaptırılmış olan Atatürk Onur Anıtı, Doğu Park alanı içinde yer alan, zorlu yolculuk sonrasında silah arkadaşlarıyla birlikte Atamızı Samsun’ a ulaştıran Bandırma Vapuru da Cumhuriyet’in 99.yıl coşkusunda binlerce kişiyi ağırlayacak. Terme, Fatsa, Ordu, Ordu’ da kentin sembolü Boztepe, Giresun, tur üzerindeki rotalardan bazıları. Giresun Adası, Pontus Hükümdarı Farnakes döneminde inşa edilen Giresun Kalesi ile Ulu Önderimiz’in alay muhafızı olan Topal Osman’ ın mezarını panoramik olarak görülebiliyor. 

 


Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.