Yükleniyor

Turizm sektörünün önemli ismi Faruk Boyacı hayatını kaybetti

Turizm sektörünün önemli ismi Faruk Boyacı, kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 1967 doğumlu, evli ve iki çocuk babası olan Boyacı, Orient Express, Sirkeci Mansion, Erboy, İlkay, Romance gibi otellerin kuruculuğunu ve işletmeciliğini yaptı. Faruk Boyacı halihazırda Lalahan, Sirkeci Mansion ve İlkay otellerini işletiyordu.

Turizm Proje Dergisi olarak Faruk Boyacı’ya rahmet, ailesine, yakınlarına başsağlığı dileriz.


TÜROB Başkanı Müberra Eresin bir başsağlığı mesajı yayınladıTürkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, Faruk Boyacı’nın vefatı sonrası bir mesaj yayınladı:

“Ömrünü Türk Turizminin gelişmesine adayan, İstanbul ve Tarihi Yarımada’da hayata geçirilen birçok projenin gerçekleşmesini sağlayan, vefalı dostumuz, TÜROB önceki dönem genel sekreteri ve yönetim kurulu üyelerinden, Sirkeci Mansion Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Boyacı’nın geçirdiği kalp krizi sonucunda henüz hayatının baharında vefat ettiğini derin üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Merhum Ömer Faruk Boyacı vizyonu ile sadece faaliyet gösterdiği Sirkeci bölgesi için değil tüm turizm sektörüne ilham kaynağı olmuştur. Hayırsever ve mütevazi kişiliği ile tüm camiamızın içten sevgi ve saygısını kazanan merhum Ömer Faruk Boyacı’nın sektörümüzde sivil toplum kuruluşlarının güçlenmesi yönünde yılmadan sürdürdüğü çalışmalar ve bitmeyen enerjisi ile sürekli hayata geçirdiği projelerle ülke turizmine, ekonomisine ve Birliğimiz TÜROB’a katkıları daima minnetle hatırlanacak ve hayırla yad edilecektir.

Merhum dostumuz Ömer Faruk Boyacı’ya Allah’tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere Sirkeci Mansion Hotel çalışanları, dostları, akrabaları ile turizm camiasına başsağlığı ve sabır dileriz.”

 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.