Yükleniyor

Türkiye’nin İlk Resort Oteli Rasim Palas Kapılarını Tekrar Açtı

İzmir’in en sevilen, en çok tercih edilen beldelerinden Ilıca’da tarihin, lüksün, lezzetin ve kusursuz hizmetin buluştuğu Rasim Palas misafirlerini ağırlamaya hazır. 1914 yılında yapılan tarihi binanın aslına sadık kalınarak restore edilmesiyle turizme kazandırılan Rasim Palas, tarihi hikayesi, antika mobilyaları ve modern yüzüyle size farklı duyguları bir arada yaşatacak.

Alışılagelmiş butik otel dekorasyonlarından farklı, sıra dışı şıklığı, ince zevklerle döşenmiş lobisi ve deniz manzaralı odaları, ince kumlu plajı, renkli ve lezzetli kahvaltısı, İzmirlilerin yakından tanıdığı balık restoranı Alliance De La Mer Restaurant ve çok daha fazlasını bulacağınız Rasim Palas, tarihi 21. yy konforuyla yaşama fırsatı sunuyor.

Atatürk Suit


Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, pek çok tarihi ismi de konuk eden Rasim Palas, kadınların ve erkeklerin birlikte konakladığı ve tatil yaptığı ilk otel olma özelliği de taşıyor

Bölgenin en önemli yapılarından 24 odalı Rasim Palas, 1914 yılında Rasim Bey’in eşi tarafından Viyana’dan getirilen el işçiliği dolaplar, komodinler, şifonyer ve portmantoların yanı sıra gümüş yemek takımları, ceviz koltuk takımları, masalar, avizeler ve aynalarla dizayn edilmiş ve dönemin ilk resort oteli olarak hizmete sokulmuştur. Tarihi değeri bulunan bu kıymetli mobilyaların korunarak sergilendiği Rasim Palas’ta denizin, güneşin ve sevdiğiniz lezzetlerin tadını çıkarırken tarihi bir film karakteri gibi hissedebilirsiniz. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İsmet İnönü, Adnan Menderes, Ahmet Piriştina, Fevzi Çakmak, Celal Bayar gibi pek çok tarihi ismi de konuk eden Rasim Palas, kadınların ve erkeklerin birlikte konakladığı ve tatil yaptığı ilk otel olma özelliği de taşıyor. Çeşme ve Alaçatı’ya olan yakınlığı, gündüzleri koyları ve beach’leri gezebileceğiniz, akşamları farklı restoranlar deneyimleme fırsatı bulabileceğiniz ve gece eğlencelerinin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz merkezi konumuyla Rasim Palas misafirlerini bekliyor.


Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.