Yükleniyor

"Yeni projemiz Bohemia Suites & Villas, hem bölgeye hem de Sirene Belek Hotel’e yeni bir soluk kazandıracak"

Erdem Acar/ Sirene Belek Hotel / Satış ve Pazarlama Müdürü


Sirene Hotel’s bünyesinde bulunan Otelimiz Sirene Belek, Antalya Belek bölgesinde, 120 dönüm gibi oldukça geniş bir arazi üzerine kuruludur. Mevcutta standart, süit, aile süiti ve villalarımız ile 460 oda olan tesisimizde, 2023 yılında tamamlanacak olan yeni projemiz Bohemia Suites & Villas ile beraber olarak 501 oda kapasitesine ulaşacağız. Yeni projemiz Bohemia Suites & Villas, 35 adet swimup süit ve 3 adet yeni villamız ile hem bölgeye hem de Sirene Belek Hotel’e yeni bir soluk kazandıracaktır. Hizmet çeşitliliğimizin en önemli bölümünü golf segmenti oluşturmaktadır. Bünyemizde yer alan Antalya Golf Club’da, 2 adet 18 delik golf sahamız yer almaktadır. Pasha sahası 5731 metre uzunluğa sahip, golfçü misafirlerimiz tarafından oldukça ilgi görmektedir. Sultan sahası 6477 metre uzunluğa sahip, Türkiye’de ilk ve tek PGA (Professional Golf Association) lisansına sahip zorluk derecesi yüksek, kendinden emin golfçüler için tasarlanmış muhteşem bir sahadır. Ayrıca golf sporu dışında, bünyemizde barındırdığımız bir adet ısıtmalı olimpik yüzme havuzu ve 9 adet tenis kortumuz ile dünyanın birçok ülkesinden gelen profesyonel spor gruplarını da tesisimizde ağırlamaktayız. Tüm bunların yanında Akdeniz’in 4 dört mevsimi bir arada yaşayan doğasında, deniz, kum, güneş tatili yapmak isteyenler için de ilk destinasyonudur. Yılın büyük bölümünde bunu tercih eden misafirlerimizi ağırlıyoruz. Misafir profilimizi oluşturan, Ortadoğu ülkelerinden, Rusya ve Kazakistan’dan gelen konuklarımız, zaten hali hazırda villa konaklamalarına hep ilgi gösteriyorlardı. Pandemi dönemi ile daha da önem kazanan izole tatil anlayışı bu ilgiyi diğer destinasyonlarda da arttırdı. Tesisimizde misafir ağırlığı tamamen dönemsel olarak büyük değişiklik gösteriyor. İlkbahar ve Sonbahar aylarında başta İngiltere olmak üzere, Almanya ve İskandinav ülkelerinden gelen golf sever misafirlerimizin oranı oldukça yüksek. Haziran ayı itibari ile yurtdışından başta Rusya ve Avrupa olmak üzere tesisimiz aynı zamanda iç pazardan da oldukça ilgi görmektedir. Bu sene erken rezervasyon döneminde ciddi sayıda iç pazardan rezervasyon aldık. Sezon boyunca son dakika satışlarının da aynı ilgi ile devam edeceğini ön görüyorum. Villa konseptinin tercih edilme sebeplerinden biri de misafirlerin özel ve ayrıcalıklı hizmet almak istemesidir biz de Sirene Oteller grubu olarak, kaliteli hizmet anlayışımızı, doğru istihdamımızla birlikte her sene geliştirerek devam ettiriyoruz. Özellikle yeni projemiz Bohemia Suite & Villas ile de bölgede ses getireceğimize inanıyoruz.


Sirene Belek Hotel olarak, dijital pazarlamaya hatırı sayılır bütçe ayırarak çok önem veriyoruz ve bu alanda çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor

Türkiye’nin bulunduğu coğrafi konumundan dolayı, birçok siyasi ve doğa süreçlerinde, sektör olarak ilk biz olumsuz yönde etkileniyoruz. Bu olumsuzluklara rağmen 2022, beklentilerimizi karşılayan bir yıl oldu. 2020 yılında başlayan pandemi süreci ile beraber oldukça ilgi gören villa konaklamaları, yatırımcıların da ilgisini çekti. Antalya’nın da bu hizmet anlayışına hızlı olarak cevap verdiğini ve yeni yatırımların bundan sonraki süreçte devam edeceğini umuyorum. Bu tür yatırımların devamının, kaliteli misafirin bölgeye olan ilgisini ve turizm gelirlerini önemli derecede artıracağını düşünüyorum. Bununla birlikte bölgeye yapılan birçok yatırım ile beraber ilgiyi daha da artırmak adına yapılan pazarlama faaliyetlerinin, günümüz dijital dünyasına da ayak uydurarak, artırılması gerektiğini düşünüyorum. Bu bağlamda Sirene Belek Hotel olarak, dijital pazarlamaya hatırı sayılır bütçe ayırarak çok önem veriyoruz ve bu alanda çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. 2023 yılı, bahsetmiş olduğumuz gibi yine aynı konularla başlamasına rağmen, fuar ve workshoplardan yapmış olduğumuz görüşmelerde, partnerlerimizin ilgisi ve yorumlarına bakarak, beklentimizin olumlu yönde olduğunu söyleyebiliriz. 2023 yılında farklı bir misafir profili ve farklı destinasyonlara yapılan pazarlama ile tanıtımlarımız devam ediyor, hedeflerimize ulaşmayı amaçlıyoruz.

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.