Yükleniyor

Continent Worldwide, Çin’in En Büyük Otelcilik Firmalarından CTG Hotels ile Ortaklık Anlaşması İmzaladı

Otel geliştirme, franchise ve yönetim konularında önde gelen Türk şirketlerinden olan, ve Türkiye’yi yurt dışında başarı ile temsil eden Continent Worldwide Hotels ve Çin’in en büyük otel yatırımcısı, işletmecisi ve markalama şirketlerinden biri olan CTG Hotel Holdings Corporation Limited (CTG Hotels) geçtiğimiz günlerde stratejik ortaklık ve bölgesel iş geliştirme konularını da kapsayan bir sözleşmeye imza attı. CTG Hotels & Resorts, sahibinin, Çin Turizm Grubu Limited'in (China Tourism Group Corporation Limited) olduğu CTG Hotels & Resorts Çin ve diğer Uzak Doğu bölgelerinde bulunan operasyonlarının  haricinde, İngiltere’de de bir otel grubunu işletiyor.

 

Anlaşma ile beraber, CTG Hotels & Resorts bünyesindeki, 270’den fazla otel ile doğrudan etkileşim sağlanıyor

Bu yeni ortaklık ile, her iki şirketin markalarının MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika), Körfez bölgelerinde ve Çin'de birlikte büyümesi için gerekli çalışmaların da temeli atılmış ve aynı zamanda Continent Worldwide Hotels’in 270’den fazla, Metropark, Kew Green, Traveler Inn markalı otelleri ile birleşmesi avantajını sağlamış oldu. Bu birleşme ileriki aşamalarda, ortak rezervasyon platformları, misafir sadakat programları ve de ortak franchise marka satış platformları gibi birçok konuyu tek çatı altında toplama avantajı sağlayacak.

 

Stratejik iş birliği içeriği

Continent Worldwide Hotels ve CTG Hotels & Resorts, MENA (Orta Doğu ve Afrika), Körfez Ülkelerinde ve Türkiye’de iki konu üzerinde çalışacak. Birincisi, CTG Hotels & Resorts markalarının tanıtımı ve pazarlanması, ve ikincisi de mevcut Continent Worldwide Hotels’e bağlı bazı tesislerin, (dual branding) çift markalama yolu ile her iki otel grubunun sistemlerinde var olmalarının sağlanması olacak.

Bu bağlamda, her iki firma da mevcut otelcilik yönetim ve franchise uzmanlıklarını ve kaynaklarını birleştirecek. Bu stratejik iş birliği ile, Continent Worldwide Hotels'in halen operasyonlarının devam ettiği pazarlardaki hareket kabiliyeti, CTG Hotels & Resorts'un uluslararası otel yönetimi deneyimi ve güçlü marka portföyü ile birleşmiş olacak.

 

Continent Worldwide Hotels Markaları da Çin ve Doğu Asya pazarlarında yatırımcılara tanıtılacak

Aynı zamanda da, CTG Hotels & Resorts, Continent Worldwide Hotels'in portföyünde bulunan markalarının önce Çin'de ve akabinde de tüm Doğu Asya ülkelerinde yatırımcılara ve otel sahiplerine tanıtılması ve geliştirilmesi faaliyetlerini üstlenecek ve bu markaların ülkede var olmasını sağlayacak. Continent Worldwide Hotels ise, CTG Hotels & Resorts'un markalarının sorumluluğunu üstlenerek, onları MENA bölgesi ve Türkiye'de franchise ve yönetim sözleşmeleri yoluyla geliştirme yönünde çalışmalara başlayacak. Bu karşılıklı iş geliştirme stratejisi, her iki şirketin de uluslararası pazarlarda hem konumlarını güçlendirecek hem de büyümelerini sağlayacak.

Stratejik iş birliği, aynı zamanda otelcilik sektöründeki yenilikleri ve inovasyonu da birlikte planlamak ve geliştirmek için de kurulmuş olacak. Her iki şirket de Continent Worldwide Hotels'in MENA bölgesindeki güçlü varlığını ve CTG Hotels &Resorts'un geniş ağını kullanarak ortak pazarlama ve satış girişimlerini uygulayacak. Bu çalışmalar bittikten sonra, her iki grubun da otellerinde konaklayan misafirler, özel konaklama ve yiyecek ve içecek hizmet seçeneklerini, sadakat program yolu ile kazanacakları hediyeleri ve ortak geliştirilmiş rezervasyon sistemine erişim ve kültürel deneyimleri, kişiselleştirilmiş hizmetler gibi bir çok avantajdan da yararlanacaklar.

CTG Hotels & Resorts'un Global İş Geliştirme ve Operasyonlar Direktörü James (Yong Joo) Kim, "Continent Worldwide Hotels ve CTG Hotels & Resorts arasındaki iş birliği, bana göre özellikle CTG Hotels & Resorts için önemli bir dönüm noktası. Yeni açacağımız tesislerde ve de revize sonrası tüm otellerimizde uygulayacağımız konseptlerden sonra, misafirlerimiz, özel olarak tasarlanmış konaklama, yiyecek ve içecek ve de kişiselleştirilmiş hizmetler dahil olmak üzere bir çok yeni avantajdan yararlanacaklar. Ve bu da bizler için oyunun kurallarını değiştirmek olacak" dedi ve ekledi, "Continent Worldwide Hotels ile böyle bir ortaklığa başlayacağımızdan dolayı çok mutluyuz ve franchise ve yönetim anlaşmaları aracılığıyla Orta Doğu, Körfez ve Türkiye bölgelerine giriş yapmayı ve bu pazarlarda da büyümeyi arzuluyoruz. Bu ortaklık, uluslararası genişleme stratejimizde önemli bir adımı temsil ediyor. Birleşik kaynaklarımızı kullanarak, misafirlerimize ve paydaşlarımıza sağladığımız değeri artıracağız."

 

“Grubumuz 50.000’den fazla odaya erişim kazanacak”

Continent Worldwide Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Zagikyan da, "CTG Hotels & Resorts ile bu stratejik iş birliğine girmekten büyük heyecan duyuyoruz," dedi. "Bu ortaklık, güçlerimizi ve uzmanlığımızı birleştirerek Orta Doğu bölgesinde, Körfez bölgesinde ve de Türkiye’de yeni markalar tanıtma ve yeni konaklama deneyimleri sunmamızı sağlayacak ve aynı zamanda Continent'in markalarını Çin ana karasına ve genel olarak Doğu Asya'ya taşımanın kapısını açacak. Bu gelişme bizi heyecanlandırıyor. Aynı zamanda, bize Asya misafirperverliğini ve markalarını operasyonlarımızın devam ettiği tüm bölgelerde tanıtma fırsatı veriyor. CTG Hotels & Resorts’un Metropark, Kew Green ve Traveler Inn gibi kendi bölgelerinde gayet popüler markaları bulunmakta. Kısa bir süre içinde zincirlerimizi tek bir büyük zincir olarak geliştireceğimize inancım tam," dedi ve ekledi. "Bu anlaşma kısa vadede bizlere 50.000’den fazla odaya erişim fırsatı tanıyor, sadakat programlarımızı birleştirme ve güçlendirme fırsatı tanıyor ve en önemlisi bizlere Türkiye’nin en büyük çok uluslu ve çok markalı otel zincirini kurmak için ilk adımı atma fırsatını veriyor… CTG Hotels & Resorts ve markaları ile birlikte, otelcilik sektöründe büyümeyi, inovasyonu ve sürdürülebilirliği artıracağız."

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.