Yükleniyor

Crystal Hotels, 17 tesisinin tümünü renovasyona aldı

Crystal Hotels, markasına ait 17 otelin tamamını renovasyona aldıklarını belirtti. Crystal Hotels CEO’su Umman Çetinbaş, 2021’in beklentilerinin üzerinde geçtiğini açıklayarak, ancak 2019’un hala gerisinde olduklarını ifade etti.

“Ağırlıklı çalışmalarımızı 2022 yılında yapacağız.”

Kilit Hospitality Groupa bağlı Crystal Hotels bünyesindeki tüm tesislerin renovasyona girdiği açıklayan Çetinbaş, renovasyonları 2020 için planladıkları ancak pandemi nedeniyle yapamadıklarını belirtti. TurizmDays’e yaptığı açıklamada: ''Otellerimizde tadilat ve konsept geliştirme ile ilgili çalışmalarımıza 2021 yılında başladık. Bir kısmını yaptık ama esas ağırlıklı çalışmalarımızı 2022 yılında yapacağız. Bu çalışmaların nasıl yapılacağını otel müdürlerimiz ve yatırımcıyla oturup planladık ve otelleri kapatıp kapatmaz çalışmalara start verdik. Hızlı bir şekilde renovasyon çalışmalarına başladık, çoğunu yarıladık.” dedi. 


“Otellerimizi belli kategorilere ayırarak ona göre konsept çalışmalarına başladık.”

Otellerini belli konseptlere ayırarak ona göre konsept çalışmaları yaptıklarını ifade eden Çetinbaş: “24 saat sıcak yemek servisi, özel restoranlar, farklı ürünler gibi benzer yeniliklerimiz var. Yiyecek içecek konseptleri, mini club saatleri, mini bar içeriklerinde değişiklik getiriyoruz. Otellerde var olanlara devam, olmayanlara ilave yapıyoruz. Olanları da geliştiriyoruz. Olmayanlara da ilave yapıyoruz. Konseptimizi zenginleştirerek gelecek olan misafirlerimizi mutlu etmek istiyoruz. 17 otelin tamamını renovasyona soktuk. Otellerin iç mekanlarını yıktık, döktük ve yenisini yaptık. Crsytaller komple yenileniyor. Yeni konsept ve yeni yüzü ile misafirlerimizi ağırlayacağız. Otellerimizin birisini eğlence ağırlıklı otel yaptık. Gençlere, eğlenmek isteyenlere yönelik bir otel olacak. Crystal Paraiso Verde Resort eğlence oteli olacak” açıklamasını yaptı.

“2022 sezonunda 2021’in yüzde 30 üstüne çıkmayı hedefliyoruz.”

Umman Çetinbaş,2021 yılı değerlendirmelerinde,  2019 yılının yüzde 70’ine ulaştıklarını belirtirken;  otellerini 1 Nisan’dan itibaren açacaklarını ve başlayacakları 2022 sezonunda ise 2021’in yüzde 30 üstüne çıkmayı hedeflediklerini ifade etti.

 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.