Yükleniyor

Türk Hava Yolları, İstanbul-Denver uçuşları başladı

Türk Hava Yolları, İstanbul ile Denver Uluslararası Havalimanı arasında yeni bir hizmet başlatarak Colorado'dan bugüne kadar gerçekleştirilen en uzun direkt uçuşu başlattı. Uçuşlar, Salı, Perşembe ve Cuma günleri boyunca yıl boyunca devam edecek. 9 Temmuz'dan itibaren Pazar günleri de eklenerek haftada dört sefere çıkarılacak.

Denver'dan uçuşlar saat 19:35'te kalkacak ve ertesi gün saat 16:15'te İstanbul'a varacak. İstanbul'dan dönüş uçuşları ise saat 13:55'te kalkacak ve Denver'a saat 17:40'ta varacak. Bu yeni rota, Nisan ayında duyurulmuştu ve 316 koltuklu Airbus A350-900 ile gerçekleştirilecek.

Denver Havalimanı'ndaki 26. Havayolu


Türk Hava Yolları, Denver Uluslararası Havalimanı'nda operasyon yürüten 26. havayolu şirketi oldu. Yeni rota, yaklaşık 6,130 mil (yaklaşık 12 saatlik uçuş) ile Denver'ın en uzun uçuşu olacak. Daha önce Denver'dan en uzun tarifeli uçuş, United Airlines tarafından günlük olarak gerçekleştirilen Tokyo-Narita uçuşuydu ve 5,788 mil mesafeye sahipti.

Ekonomik Etki


Denver Uluslararası Havalimanı'na göre, bu yeni hizmetin Colorado ekonomisine yıllık 54 milyon doların üzerinde ekonomik etki yaratması bekleniyor. Ayrıca, Türk Hava Yolları'nın Denver'a gelmesiyle birlikte Colorado'da 350 yeni iş imkanı yaratılacak.

1933 yılında kurulan Türk Hava Yolları, ana merkezi İstanbul Havalimanı'nda bulunan Türkiye'nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Denver, havayolunun hizmet verdiği Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 14. destinasyon olacak.

Mevcut ABD Destinasyonları


Türk Hava Yolları'nın Amerika Birleşik Devletleri'nde hizmet verdiği mevcut destinasyonlar arasında Washington, D.C., New York City, Newark, Boston, Miami, Atlanta, Houston, Dallas, San Francisco, Los Angeles, Chicago ve Seattle bulunmaktadır.

Bu yeni rota, Denver ile İstanbul arasındaki bağlantıyı güçlendirecek ve iki şehir arasında daha fazla ticaret, turizm ve kültürel alışverişi teşvik edecek.

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.