Yükleniyor

Güral: “İki Yeni Turizm Kompleksini Türk Turizmine Kazandıracak Olmanın Heyecanı İçindeyiz”

Güral: “İki Yeni Turizm Kompleksini Türk Turizmine Kazandıracak Olmanın Heyecanı İçindeyiz”

 

NG Kütahya Seramik’in Yükselen Değerler 2023 Toplantısı, 12-15 Ocak tarihlerinde NG Afyon Otel’de gerçekleşti. Bayi ve ailelerinden oluşan 750 kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinliğin açılışında konuşan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, yeni yatırımlarına dikkat çekerek “Ülkemize değerler katarak marka gücümüzü daha da artıracağız” dedi. 

NG Kütahya Seramik, 12-15 Ocak tarihlerinde NG Afyon Otel’de bayileri ile bir araya geldi. NG Kütahya Seramik’in “Yükselen Değerler 2023” etkinliği, NG Kurucu Başkanı Nafi Güral ve NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral’ın açılış konuşmalarıyla başladı. “2023 Beklentisi ve Ötesi” panelinde Prof. Dr. Emre Alkin’in katılımcılarla buluştuğu etkinlik, ödül töreni ve Derya Uluğ’un sahne aldığı gala gecesi ile son buldu. 

 

Turizm Sektörüne 2 Yeni Otel Kazandıracağız

Son beş senede Antalya’da 270 adet otele, Ege Bölgesi sahil şeridinde 250 otele ürün tedariği sağladıklarını belirten Güral, diğer alanlardaki yatırımlar hakkında da bilgi verdi. Bodrum’da yeni bir turizm yatırımına başladıklarına değinen Erkan Güral “Ortakent’te 40 villadan bir turizm kompleksini Türk turizmine kazandıracak olmanın heyecan ve mutluluğunu biz şimdiden yaşamaya başladık. Kemer Göynük’te mevcut otelimizin yanında bulunan araziyi satın aldık. Burada 53 villalık bir proje yapacağız ve bu proje Türkiye’de bir ilk olacak. Madencilikte çok ciddi bir yol aldık. Buradaki amacımız sürdürülebilirlik. NG Madencilik, şu anda 21 maden sahasına sahip. Bu sene içerisinde izinlerin alınmasıyla birlikte hem kendi şirketimiz hem Türk seramik sektörü hem de ihracat pazarları içinde madencilikte de artık iddialı bir noktaya geldiğimizi inşallah önümüzdeki sene burada yapacağımız toplantı da sizleri duyurmuş olurum diye tahmin ediyorum. Yanı sıra enerji bizim için son derece önemli, içinde bulunduğumuz Rusya-Ukrayna kriziyle başlayan süreçte doğalgazın ve elektriğin ne kadar kıymetli olduğunu hepimiz gördük. Ayrıca tabi yenilenebilir enerji çocuklarımız geleceğimizin teminatı oluyor. Evlatlarımız için de temiz ve yeşil enerji türünden yenilenebilir enerjiye de biz önem verdik. Ve bu süreç içerisinde 25 kilovatlık bir enerji yatırımı gerçekleştirdik. Bu anlamda da yük seramik sektöründe bu enerji yatırımını, fabrikasında, çatılarında yapıp kullanan ilk, tek ve en büyük enerji yatırımını sahip marka haline geldiğimizi de mutlulukla belirtmek istiyorum” dedi.

NG Kurucu Başkanı Nafi Güral: “Sıkıntılı Dönemlerde Yatırım Yapmayı Alışkanlık Haline Getirdik”

 NG Kurucu Başkanı Nafi Güral, açılış konuşmasına ”Şirketlere hayat veren aile fertleri, çalışanları ve iş ortaklarıdır. NG grubu buralara geldiyse bizim gönül bağı kurduğumuz iş ortaklarımız, gönülden çalışan mesai arkadaşlarımız var. Huzurlarınızda hepsine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” sözleriyle başladı. Türkiye geçmiş dönemlerde çok zor sınavlardan geçtiğine değinen Nafi Güral şunları kaydetti: “Son zamanların popüler gündem maddeleri arasında, enflasyon, yüksek faiz, kredi maliyetleri, piyasaların daralması, üretimi etkileyen faktörleri duyuyoruz. Ne yazık ki bunlar toplum üzerinde olumsuz etkiler yaratıyor. Sıkıntısı olmayan yatırımcı ve iş insanları dahi bu sıkıntılı atmosferde yer aldığı için ‘acaba neler olabilir’ şeklinde endişe ve kaygı duyarak frene basmasa bile ayağını gazdan çekiyor. Ben tam 62 yıldır çalışıyorum. 62 yılda yaşadığım sıkıntıları bu dönemdeki sıkıntılarla mukayese ettiğim zaman bugünkü yaşananlar yüzdesi dahi olamaz. Türkiye geçmiş dönemlerde çok zor sınavlardan geçti. Tüm bunlar ile çok büyük tecrübeler edindik. Sıkıntılı dönemlerde yatırım yapmayı alışkanlık haline getirdik. Bizim yeni fabrika ve üretim tesisi yatırımlarımızın büyük bir kısmı hep sıkıntılı dönemlerdedir. Örneğin 15 Temmuz darbe girişiminde yeni fabrika tesisi için kolları sıvadık ve yatırım kararı aldık.” 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.