Yükleniyor

Muhittin Böcek: “Antalya Büyükşehir Belediyemizin de bu katkıdan pay alması gerekmektedir.”

12'nci Resort Turizm Kongresi'nin Aska Lara Resort’te düzenlenen açılış töreninde yaptığı konuşmada, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Nüfusumuzun 10 katı turist ağırlıyoruz, daha iyi hizmet verebilmek için Konaklama Vergisi'nden pay istiyoruz" açıklamasını yaptı. 12'nci Resort Turizm Kongresi için:

 “Kongrede konusunda uzman turizmciler ülke turizmi değil dünya turizmindeki değişimleri ve eğilimleri tartışacak. Ele alınacak konuların geleceğin turizmine katkı sunacağına inancım tamdır. Bu kongrede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ulu Önder Mustafa Kelam Atatürk, ‘Antalya dünyanın en güzel şehridir’ demiştir. 700 bin nitelikli yatak kapasitesi ve 23 milyon yerli ve yabancı turist ağırlayan Antalya sadece ülkemizin değil dünyanın da çok önemli bir turizm merkezidir. Buna katkı ve emek sunan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

“Turistik işletmelerimiz TGA payına en büyük katkıyı yapmaktadır.”

 

Şehrimiz ciddi bir göç ve yoğun turizm talebi ile karşı karşıyadır. Planlı ve kimlikli bir Antalya için şehrimizi ortak akılla planlamalıyız. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak turizm sektörü için büyük önem taşıyan alt yapı ve çevre projelerimize devam ediyoruz. Özellikle merkezi arıtma tesislerimizin yenilenmesi konusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Şehrimizin geceleme sayıları itibari ile ülke turizminin lokomotifidir. Turistik işletmelerimizi TGA payına en büyük katkıyı yapmaktadır. Konaklama verisinde de en büyük katkısı Antalya sağlayacaktır. Misafir ve halkımızın memnuniyeti için gerekli hizmetler bizim sorumluluğumuzdadır. Bu nedenle de Antalya Büyükşehir Belediyemizin de bu katkıdan pay alması gerekmektedir.”

 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.