Yükleniyor

JOLLY, 35’inci yaşında yurtdışına açılıyor

İki yıldır dünyayı sarsan Kovid-19 nedeniyle durağanlaşan seyahat hareketi, aşılanma sayılarının artmasıyla birlikte yeniden hareketleniyor. 2022 yılında yabancı turistin Türkiye ilgisinde güçlü bir ivme beklenirken yerli turist için erken rezervasyonun önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Müşterilerini misafirleri olarak gören ve yeni yaşını misafirleriyle birlikte kutlamaya hazırlanan Jolly, 35’inci yıla özel kampanyalarla yeni sezona ‘Merhaba’ diyor.               8 Kasım tarihinde 2022 Erken Rezervasyon kampanyasının gong’unu çalan şirket, yüzde 50’ye varan indirimler veriyor. Bunun yanı sıra, erken rezervasyonda tatilin 4’te birini ödeyip, kalan tutarı son üç günde tamamlama, üç gün öncesine kadar hiçbir koşul belirtmeksizin iptal ve iade hakkını da erken rezervasyon avantajları olarak misafirlerine sunuyor. Yeni yaşında çifte kutlama yapacak olan Jolly, 1 Ocak itibariyle markasını da yurtdışına taşıyacak. Hali hazırda 26 şehirde kültür turu düzenleyen şirket, şimdi bu turlara gurbetçileri de dahil edecek. Yeni operasyonla, gurbetçiler yurtdışından uçak bağlantılarıyla getirilerek, 26 şehirde düzenlenen kültür turları ile onlara ana vatanı gezdirecek. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile iş birliği yaparak iki yıl önce başlattığı ‘Mirasım Türkiye’ projesi kapsamında farkındalık yaratmaya da devam ediyor. Şirket, bu projesiyle Türkiye’nin zengin mirasının yeni nesillerce tanınıp korunması için çalışırken sorumlu turist olma bilincini de aşılamayı hedefliyor.

“Schengen açılıyor, seyahat özgürlüğü başlıyor, en büyük büyümeyi yurtdışında yakalayacağız”

Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, “Turizm gibi zorlu bir sektörde yenilikçi yapımızla 35’inci yılımıza girmiş olmanın haklı gururunu taşıyoruz. Sektörün en eski markalarından biri olarak, sağlam yapımız, müşterilerimize verdiğimiz güven duygusu, ailemizin birer ferdi haline gelen ekip arkadaşlarımız ve mutlak müşteri memnuniyeti vizyonumuzla bugünlere geldik” dedi. Jolly’nin 2021 yılı büyüme performansı hakkında da bilgi veren Mete Vardar, “Bu yıl pandemi etkisine rağmen güçlü büyümemizi sürdürdük. Yurtiçi otel satışlarımızda 2019 yılına göre kişi sayısında yüzde 30, ciroda ise yüzde 80 büyüme oranı yakaladık” ifadelerini kullandı. Düzenledikleri kültür turlarıyla artık yerli turistin hafızasında özel bir yer edindiklerine dikkat çeken Vardar, “Kültür turlarına verdiğimiz önemi bu yıl daha çok artırarak devam edeceğiz” dedi. Yurtdışı departmanının da 1 Mart itibariyle yoğun bir talep alacağını aktaran Mete Vardar, “Schengen açılıyor, seyahat özgürlüğü başlıyor, en büyük büyümeyi yurtdışında yakalayacağız” şeklinde konuştu. 

“Bu dönem gelmiş geçmiş en önemli erken rezervasyon dönemi diyebiliriz.”  

 

Yeni dönemde oluşacak güçlü turizm hareketinde en büyük ilgi görecek ülkelerden birinin de Türkiye olacağına dikkat çeken Vardar, şunları anlattı: “2021’de Avrupa ve Rusya Haziran ayında açılmıştı. 2022’de tüm dünyadan misafirlere kapılar açılacak. Dolayısıyla yaz sezonunda Türkiye’deki otellerde yer bulmak oldukça güç bir hal alacak. O nedenle yerli turist için erken rezervasyon her zamankinden çok daha büyük bir önem taşıyor. Bu dönem gelmiş geçmiş en önemli erken rezervasyon dönemi diyebiliriz.” Bu yıl erken rezervasyon fiyatlarının geçen yıla göre yüzde 20-25 artışla başlayacağını anlatan Vardar, şöyle devam etti: “Bu fiyat artışı sezonda yüzde 50-60’ları bulacak gibi görünüyor. Erken rezervasyon dönemini fiyat ve yer bulma avantajı olarak da değerlendirmek gerekiyor. O nedenle 1 Ocak’a kadar sürecek olan bu kampanya çok büyük önem taşıyor.” 


Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.