Yükleniyor

Marrıott Internatıonal, The Red Sea Development Company İle Orta Doğu'daki İlk Rıtz-Carlton Oteli İçin Anlaştı

Suudi Arabistan'ın Kızıldeniz destinasyonunun bir parçası olacak yeni otel, benzersiz bir konaklama deneyimi sunacak.

   

Marriott International, Ritz-Carlton Reserve markasını Suudi Arabistan'ın batı kıyısına getirmek için The Red Sea Development Company ile anlaşma imzaladığını duyurdu. 2023'te açılması planlanan Ritz-Carlton oteli Nujuma'nın; merakla beklenen Kızıldeniz destinasyonunun bir parçasını oluşturması, duyulara hitap eden benzersiz hizmet kalitesini, doğal güzellik ve yerli tasarımla harmanlayarak kişiselleştirilmiş bir deneyim sunması bekleniyor. Nujuma, markanın Orta Doğu'daki ilk mülkü olacak ve dünya çapında yalnızca beş tane bulunan Ritz-Carlton Reserve markasına katılacak.

 

Marriott International Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'dan Sorumlu Geliştirme Sorumlusu Jerome Briet: “En lüks markamız Ritz-Carlton Reserve'ü ve onun hizmet deneyimini Orta Doğu'ya getirmekten heyecan duyuyoruz. Dünyanın en çok beklenen turizm projelerinden birinde mükemmel bir konuma sahip olacak tesis, son derece kişiselleştirilmiş lüks bir deneyim sağlamak için izole bir yaşamı ve inceliği harmanlayacak" diye konuştu. 

 

Nujuma, Kızıldeniz'in Blue Hole adalar kümesinin parçası olan bir dizi özel ada üzerinde yer alacak. Bozulmamış doğal güzelliklerle çevrili ve çevreyle kusursuz uyum sağlayacak şekilde tasarlanan tesiste, bir ila dört yatak odalı 63 adet villa yapılması planlanıyor. Planlar ayrıca lüks SPA, yüzme havuzları, birden fazla yiyecek-içecek alanı, alışveriş ve koruma alanı da dahil olmak üzere bir dizi lüks tesis ve olağanüstü hizmeti içeriyor. Yeni açılacak otelin ayrıca 18 adet Ritz-Carlton Reserve markalı rezidans ile sahiplerine benzersiz bir yaşam deneyimi sunması bekleniyor.

 

Ritz-Carlton Reserve, bilinmeyene doğru bir kaçış sunuyor: İnsan ilişkilerini merkeze alan, yerel kültür mirası, doğal çevrenin benzersiz unsurlarını bir araya getiren özel ve dönüştürücü bir konaklama deneyimi. Farklı ve lüks bir kaçış arayan en seçici gezginler için, son derece duyarlı ve kişiselleştirilmiş hizmetle yerli lezzetleri bir araya getiren şık, rahat ve samimi bir havaya sahip Ritz-Carlton Reserve mülkleri, dünyanın özenle seçilmiş köşelerinde gizleniyor. Ritz-Carlton Reserve’ün Tayland, Japonya, Endonezya, Porto Riko ve Meksika’da mülkleri bulunuyor.

 

The Red Sea Development Company CEO'su John Pagano, “Ritz-Carlton Reserve'ü, Kızıldeniz için lüks marka koleksiyonumuzla buluşturmaktan heyecan duyuyorum. Dünya çapında, Ritz-Carlton Reserve mülkleri, sürdürülebilir uygulamalara bağlı, benzersiz lüks deneyimler ve kişiselleştirilmiş hizmetler sunan kaçış destinasyonları olarak biliniyor. Önümüzdeki yılın başlarında açılışını planladığımız birinci sınıf markanın, gelecekteki konuklarını şimdiden heyecanlandırdığından eminiz” dedi.

 

Kızıldeniz Projesi, Suudi Arabistan'ın batı kıyısında 28 bin kilometrekarelik alanı kapsayan iddialı bir turizm projesi. En yüksek sürdürülebilirlik standartları ile geliştirilen destinasyonun rahatlığı ve doğallığı amaçlayan yeni bir lüks deneyimi sunması bekleniyor. Proje, el değmemiş 90'dan fazla takımadasının yanı sıra sönmüş volkanlar, geniş çöller, dağlar, vadiler ve bin 600'den fazla kültürel miras alanına sahip.

 

 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.