Yükleniyor

Skal İstanbul “100 Genç Turizmci Zirvesi” ikinci kez düzenlendi

Skal İstanbul Kulübü, sektör profesyonelleriyle turizm öğrencilerini buluşturduğu “100 Genç Turizmci Zirvesi”nin ikincisini gerçekleştirdi. Genç turizmcileri sektöre kazandırmayı amaçlayan projenin 2. etabına, 4 farklı üniversiteden 52 öğrenci katıldı.

 

Gelenekselleşen “100 Genç Turizmci Zirvesi” Skal İstanbul Kulübü Başkanı Can Arınel, TÜRSAB Başkan Yardımcısı Davut Günaydın ve İstanbul Turizm Platformu Direktörü Dr. Şengül Altan Arslan’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Etkinliğin ilk bölümünde kültür turu yapan gençler, İBB Kültür Dairesi ev sahipliğinde Şerefiye Sarnıcı’nı, ardından da DEM Müzecilik’ten Saadet Toplar önderliğinde canlandırmalı Ayasofya Tarihi Müzesi'ni gezdiler.

 

Armada Hotel’de düzenlenen öğle yemeğinin ardından Skal İstanbul liderliğinde gerçekleştirilen çalıştaya katılan gençlere sektör hakkında bilgiler verildi. Özellikle turizm öğrencilerinin sektörde kalmalarını desteklemek ve onlara yol göstermek için yapılan çalıştayda hem gençlerin soruları yanıtlandı hem de turizm alanında Türkiye’deki ve dünyadaki gelişmeler anlatıldı. 3 farklı okuldan 50 öğrenciyi bir araya getiren zirve Skal İstanbul Kulübü Genel Sekreteri Mustafa Devrim Yalçın’ın gerçekleştirdiği “Turizm Endüstrisi” sunumuyla sona erdi. 

 

Can Arınel: Gençlerimize ilham olarak turizmi sevdirmeyi amaçlıyoruz 

 

Türkiye’de turizmi destekleyen çok fazla unsur bulunduğunu ve gelişmeye çok açık bir sektör olduğunu vurgulayan Skal International İstanbul Kulübü Başkanı Can Arınel; “Genç turizmcilerin bu fırsatları fark etmesi ve Türkiye’de turizm yapmayı cazip bir meslek olarak görmesi son derece önemli. Biz de Skal ailesi olarak yıllara dayanan tecrübelerimiz ışığında genç turizmcilerimize ilham olmayı ve bu işin cazip taraflarını göstermeyi amaçlıyoruz” dedi. 

 

 


Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.