Yükleniyor

Sheraton İstanbul Esenyurt, misafirlerini ağırlamaya başladı

Uluslararası otel zinciri Marriott’un üst segment markalarından Sheraton’un yeni oteli, Sheraton İstanbul Esenyurt, kapılarını açtı. Güray Group’un yatırımıyla hayata geçen Sheraton İstanbul Esenyurt, 33 metrekare ile 65 metrekare arasında değişen 269 lüks misafir odası, bin 200 metrekare alana kurulu SPA, yüzme havuzu ve fitness salonu, 12 kişiden 1.000 kişiye kadar etkinliklerin yapılabileceği farklı büyüklükteki salonları, sanat temalı dizaynları ile dikkat çekiyor. Tesisin genel müdürü Ersin Durgun, Sheraton markasının dünyayı birleştiren bakış açısı ile Türk misafirperverliğini harmanlayarak, konuklara üst düzey konaklama hizmeti sunacaklarını belirtti. Durgun: “1.200 metrekarelik, kolonsuz ve tamamı gün ışığı alan Marmara Balo Salonu ve 7 adet seminer ve toplantı salonu ile bölgede büyük bir açığı kapatmış olduk. Toplantılar, organizasyonlar ve düğünler için misafirlerimize üst düzey bir hizmet sunmayı hedefliyoruz. ” paylaşımında bulundu.

Açılış yılımızda yüzde 70 doluluk hedefliyoruz

Tesis bünyesinde bulunan Chess Restaurant, & More By Sheraton Bar & Kafe, 18. katta yer alan Kum SPA, yüzme havuzu ve fitness salonu, 16. katta yer alan Sheraton Club Lounge ile misafirlere konforlu ve keyifli bir deneyim yaşatacaklarını belirten Durgun: “Güray Gayrimenkul tarafından yatırımı yapılan bu projede yer aldığım için mutluyum. Dünyanın en büyük Sheraton otellerinden birini işletmeye açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çalışanlarımız ve misafirlerimiz için her şeyin en iyisini düşünüyoruz. Burada ekipler arasında muazzam bir uyum var. Bu bize cesaret veriyor. 'Önce insan’ mottosu ile hareket ettiğimiz için, zorlu süreçleri her zaman kolay aştık. Açılış yılımızda yüzde 70 doluluk hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşırken misafir memnuniyetini de en üst seviyede tutacağız. Misafirlerimizin otelimizde yaşayacağı deneyim, bizi rakiplerimizden ayıracak.” dedi.

 Pandemiye rağmen yatırım yapma konusunda en ufak tereddüt yaşamadık

 Güray Group Yönetim Kurulu Başkanı Gürel Aydın, Türk turizmine, İstanbul’a inandıklarını belirterek; Esenyurt ve bölgesinin böyle nitelikli bir yatırıma ihtiyacı olduğunun farkında olduklarını; pandemiye rağmen yatırım yapma konusunda en ufak tereddüt yaşamadıklarını ifade etti.

 

Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.