Yükleniyor

Rusya’nın Türkiye rezervasyonları durumu

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkan Yardımcısı Artur Muradyan, Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra Rusların Türkiye’de tatil talebinin nasıl değiştiğini açıkladı.

GazetemRu’nun Rus resmi haber ajansı RIA Novosti’den aktardığı habere göre, Muradyan, Türkiye’deki felaket zemininde tatilcilerin tur rezervasyon aktivitelerini yavaşlattığını vurgularken, “Ancak şu ana kadar pratikte herhangi bir keskin düşüş gözlemlemedik. Özellikle şubat tatilleri için İstanbul turlarında talepler sürüyor” diye konuştu.

İstanbul’un Rus turistler için çok farklı tur alternatifleri sunduğuna dikkat çeken ATOR Başkan Yardımcısı, aynı zamanda bu kentin diğer ülkelere ulaşmak isteyen Ruslar için aktarma merkezi niteliği taşıdığının da altını çizdi.

Depremin yaşandığı haftada çeşitli tahminlere göre Türkiye taleplerinin yüzde 10 ila 25 oranında düştüğünü kaydeden Muradyan, sismik hareketliliğin sürmesi halinde bu oranların yüzde 30’ları bulabileceğini söyledi.

Rusya’nın dev tur operatörlerinden Intourist tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’nin Akdeniz ve Ege kıyıları için günlük ortalama tur paketi satışlarının 9 Şubat itibariyle toparlandığı belirtilirken, taleplerin halihazırda COVID-19 öncesi şubat ayı göstergelerine yakın olduğu aktarıldı.- turkishnews


Turizm Proje Dergisi 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.